Gündem Haberleri

  Vekilden statta parkeli sünnet

  Zeki GÜNAY - Mehmet BULUT / DHA
  06.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kilis’in AKP’li milletvekili Hasan Kara tek oğlu 5 yaşındaki Mehmet Enes’e Yavuzlu Beldesi’ndeki statta sünnet düğünü yaptı. Kilis Belediyesi ekipleri toprak sahayı mıcırla kapladı, parke taşı döşedi, TEDAŞ da elektrik direkleri dikti. Yavuzlu Belediye Başkanı Cannacar "Biz isteyince reddeden İl Özel İdaresi ve diğer kurumlar, milletvekilinin şahsi işi için maalesef beldeye gelip çalışma yapıyor" dedi.

  SÜNNET DÜĞÜNÜNDEN FOTOĞRAFLAR

  AKP Kilis Milletvekili Hasan Kara’nın 5 yaşındaki oğlu Mehmet Enes’in sünnet düğünü için, Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne ait stadyumun toprak zeminine belediye ekiplerince mıcır serildi, parke taş döşedi. Halayların çekildiği görkemli sünnet düğünün haber yapılmasını engellemek için gazetecilerin görüntü kasetlerine el konuldu.

  20 gün boyunca hazırlandılar

  3’ü kız 4 çocuk babası olan 39 yaşındaki AKP Milletvekili Avukat Hasan Kara sünnet düğününü, Kilis’in merkeze bağlı Yavuzlu Beldesi’ndeki futbol sahasında yapmaya karar verdi. Kilis Belediyesi ekipleri, toprak futbol sahasını mıcırla kapladı ve sahanın bir bölümü de kilit taş döşenerek eğlence için pist haline getirildi. TEDAŞ da sahanın ortasına ve çevresine dev direkler dikti. Özel İdare Müdürlüğü de stadın çevre düzenlemesini yaptı. Bu çalışmalar yaklaşık 20 gün sürdü ve Yavuzlu Stadı sünnet düğününe hazır hale getirildi. AKP’li Hasan Kara’nın dağıttığı oğlunun /images/100/0x0/55ea6b62f018fbb8f87eb0aasünnet düğünü davetiyelerine, kirvenin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım olduğu da yazıldı. Düğüne Suriye’den gelen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile eşi Semiha Yıldırım davul zurnanın çaldığı mehter marşı ile karşılanıp protokol için ayrılan yerlerine oturdu.

  Davul zurnalı halay çekildi

  Sünnet düğününde, hediye ve pasta kesiminin ardından Kilis’te görev yapan imamlardan oluşan grup mevlit okudu. Mevlidin bitiminin ’Antep’in hamamları’ türküsüyle ünlenen, ancak repertuarında asker türkülerine ağırlık veren Gaziantepli türkücü Mehmet Yakar sahneye çıktı. Mehmet Yakar’ın ’Ağrı Dağı Eteğinde’ türküsüyle piste fırlayan, aralarında bürokratların da bulunduğu davetliler, davul zurna eşliğinde halay çekmeye başladı. Oturanlar ise alkışla halay çekenlere tempo tuttu.

  Medyanın kasetleri alındı

  Sünnet düğününde eğlencenin görüntülenmesine düğün sahipleri tepki gösterirken, gazetecilerin yanına gelen bir kişi, "Sayın milletvekilimiz buradan görüntü alınmasını istemiyor. Tören alanını terk edin" dedi. Bu sözler üzerine gazeteciler ayrılıp araçlarına giderken, önlerini kesen 20 kişilik grup, düğün görüntülerinin bulunduğu kasetleri zorla ellerinden aldı. Gazeteciler jandarmaya başvurarak, şikáyetçi oldu.

  Başkan: Yaptıları yağcılık

  Yavuzlu Belediye Başkanı MHP’li İsmail Hakkı Cannacar, Hasan Kara’nın devletin tüm imkanlarını oğlunun sünnet töreni için seferber ettiğini ileri sürdü. Milletvekili oğlunun sünnet düğünü için gençlerin futbol oynadığı stadın mıcır ve taşla kaplanmasına tepki gösteren Başkan Cannacar şöyle devam etti: "Bunları yaparken cebinden de 5 kuruş harcamayacaksın. Devletin imkanlarıyla, devletin işçileriyle, siyasi iktidarın verdiği güçle bunların yapımını sağlayacaksın. Böyle şey olmaz. Bu milletvekili, daha önceki yıllarda yaptığımız asfalt çalışmalarında bize devletin bir greyder ve silindirini verdirmedi. Düğün için sahanın kilit taşı yapımını üstlenen Kilis Belediye Başkanı’nın amacı yeniden aday olabilmek için milletvekiline yağcılıktan başka bir şey değildir. Biz talepte bulunduğumuzda reddeden İl Özel İdaresi ve diğer kurumlar, milletvekilinin şahsi işi için maalesef beldeye gelip çalışma yapıyor."

  2 bin konuk ağırlandı

  AKP
  Milletvekili Hasan Kara’nın, oğlu için statta yaptığı sünnet düğününe yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Masalar ve sandalyeler kumaş örtülerle ve tüllerle süslendi. Stat lüks düğün salonlarını aratmadı. Milletvekili oğlu 5 yaşındaki Mehmet Enes, sünnet düğününün yapıldığı stada tüller ve sarı kırmızı çiçeklerle süslenen ciple, davul zurna eşliğinde geldi. Düğünde saatler ilerledikçe piste fırlayan davetliler, davul zurna eşliğinde halay çekip doyasıya eğlendi.

  Şehir suyuna zemzem döktü

  İKİ
  dönemdir Kilis’ten AKP Milletvekili seçilen Hasan Kara, zinanın suç olarak TCK’ya girmesi isteğiyle uzun süren bir tartışmanın da ilk kıvılcımını yakan isim olmuştu. Anayasa Komisyonu Üyesi olan ve hazırlığı yapılan TCK’ya zinanın suç olarak eklenmemesi üzerine muhalefet şerhi koyan AKP’li Kara, 2006 yılında ise hac görevini tamamladıktan sonra beraberinde getirdiği 60 litre zemzemi, Kilis şehir içi su şebekesine karıştırmasıyla adından söz ettirmişti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı