İSTANBUL HABERLERİ

Vehbi Vakkasoğlu: “Huzur İçin Kalplerimizi Mevlana’laştırmalıyız”

IHA
07.07.2015 - 10:04Son Güncelleme :

KAĞITHANELİLERE MEVLANA’NIN ÖĞRETİLERİNİ ANLATAN YAZAR VEHBİ VAKKASOĞLU, “KALBİMİZİ MEVLANA’LAŞTIRMALIYIZ. KAVGADAN UZAK YAŞAMAK VE MUTLU BİR TOPLUM İSTİYORSAK MUHABBETİ, SEVGİYİ EVLERİMİZE TAŞIMALIYIZ” DEDİ.

IHA

Kağıthanelilere Mevlana’nın öğretilerini anlatan Yazar Vehbi Vakkasoğlu, “Kalbimizi Mevlana’laştırmalıyız. Kavgadan uzak yaşamak ve mutlu bir toplum istiyorsak muhabbeti, sevgiyi evlerimize taşımalıyız” dedi.
Kağıthane Belediyesi’nin geleneksel Ramazan programları kapsamında düzenlediği Hasbahçe söyleşilerinde Kağıthanelilerle buluşan Yazar Vehbi Vakkasoğlu, Mevlana’yı anlattı. Hasbahçe etkinlik alanında gerçekleştirilen “Aşk Çağlayanı Hz. Mevlana ve Ramazan” söyleşisine Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, birim müdürleri, oda başkanları, STK temsilcileri ve Kağıthaneliler katıldı.
Mevlana’nın hayatı etrafında şekillendirdiği sohbetinde Vakkasoğlu, orucun önemine dikkat çekerek, “Yüreklerimizin Ramazanlaşması gerek. Ramazan medeniyetinde yaşadığımızın farkında olmalı, Ramazanı idrak etmeliyiz” dedi.
Mevlana’yı doğru anlamamız gerektiğini ifade eden Vakkasoğlu, “Çoğu zaman Mevlana’nın görüşleri çarpıtıldı. Mevlana’yı asıl yerine koymalı, onu doğru anlamalıyız” dedi.
Mutluluğun ancak güzel ahlak ve halis bir şekilde ibadetle gerçekleşeceğinin altını çizen Vakkasoğlu, “Mevlana’nın gönlüne asıl bu dönemde ihtiyacımız var. Gönüllerimizi Mevlanalaştırmalıyız. Kalbimizi Mevlanalaştırmalıyız. Kavgadan uzak yaşamak ve mutlu bir toplum istiyorsak muhabbeti, sevgiyi evlerimize taşımalıyız. Bunun yolu da gönül alıp gönüllere girmek, gönülleri kurmakla olur. Mutlu toplum ve bireyler için kusurluyu da sevip bağrımıza basacağız, düzeltmeye çabalayacağız. İçimizdeki görünür ve görünmez çukurlarımızı imanla dolduracağız ki gönüllerimiz Mevlanalaşsın” dedi.
Bütün ibadetlerin sonucunun güzel ahlak olduğunu hatırlatan Vakkasoğlu, “Ramazan medeniyetinde evlatlarımıza sevgiyi öğreteceğiz. Sevginin cimrisi olmayacağız. İbadetlerin sonunda varacağımız yer, duracağımız nokta güzel ahlak. Güzel ahlakı olursa iyi Müslüman olur” dedi.
Programın sonunda Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Vakkasoğlu’na katılımından dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Vehbi Vakkasoğlu: “Huzur İçin Kalplerimizi Mevlana’laştırmalıyız” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vehbi Vakkasoğlu: “Huzur İçin Kalplerimizi Mevlana’laştırmalıyız” haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:34
  • Guneş
   07:14
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   15:59
  • Akşam
   18:23
  • Yatsı
   19:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı