Ege Haberleri

EGE

  Vefat ilanını kendisi için yazmış

  Hürriyet Haber
  25 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 25 Ağustos 2012 - 12:07

  önceki gün 90 yaşında hayatını kaybeden ve yaşarken heykeli dikilen tek vali olan Hüseyin Öğütçen’in, ölüm ilanını kendisinin yazdığı ortaya çıktı.


  TEDAVİ gördüğü Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde Öğütçen’in, ölümünden sonra gazetelerde yayınlanması için hazırladığı ve kendi el yazısıyla yazdığı, tarih ve saati boş bırakıp eşi Nermin Öğütçen’e teslim ettiği ilan kızları tarafından sadece cenaze namazının kılınacağı cami değiştirilerek gazetelere verildi. Öğütçen’in hazırladığı ölüm ilanında, “İzmir eski Valisi Hüseyin Öğütçen vefat etti. Cenazesi ... günü, saat ...’te Hükümet Konağı önünde yapılacak resmi törenden sonra Alsancak Hocazade Camii’nde kılınacak öğle namazını takiben Balçova Mezarlığı’nda toprağa verilecektir. Ailesi adına eşi Nermin Öğütçen. Çiçek göndemeyiniz. TEV’e yardım ediniz” sözleri yer aldı.
  İlanda cami, Balçova Uğur Camisi olarak değiştirildi. Hükümet Konağı’ndaki tören günü 27 Ağustos Pazar, saati ise 11.00 olarak belirlendi. İlana kızları Lale ve Nilüfer’in de adları eklendi.

  Vefat ilanını kendisi için yazmış

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı