« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vefalı Galatasaray

GALATASARAY ve Batı Almanya Milli Futbol Takımı’nın eski teknik direktörü Jupp Derwall, Almanya’nın Saint Ingbert kasabasındaki kilisede düzenlenen cenaze töreniyle ebedi yolculuğuna uğurlandı.

İsmail EREL/İsa DEVEÇEKEN
SON GÜNCELLEME
Galatasaray Kulübü, başkan Özhan Canaydın, yönetim kurulu üyeleri, eski futbolcular, federasyon yöneticileri ve teknik adamlardan oluşan 70 kişilik bir kafileyle törene katılarak, Derwall’e vefasını gösterdi.

Saçının modelinden dolayı Almanya’da "Gümüş bukleli reis" lakabıyla anılan ünlü teknik adamın cenaze törenine, Türkiye’den giden kafilenin yanı sıra Saarland Eyaleti Başbakanı Peter Müller, Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Theo Zwanziger, Alman futbolunun eski yıldızları Franz Beckenbauer, Uwe Seeler, Tony Schumacher, eski Beşiktaş ve Fenerbahçe teknik direktörü Christoph Daum ve Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw de katıldı. Derwall’in eşi Elizabeth, oğlu Patrick ve kızı Manuela ile akrabaları da törende hazır bulundu. Saint Ingbert kasabasındaki kilise, cenaze töreninde tamamen dolarken, törene katılanların önemli bir bölümünün Türk vatandaşları olması, Derwall’in "Türkiye benim ikinci vatanım" sözünü doğrular nitelikteydi. Bu arada Derwall’in katolik geleneklerine göre ve ailesinin isteği doğrultusunda naaşının yakılacağı ve küllerinin iki hafta sonra toprağa verileceği bildirildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz