Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Vefakar dostlar

  Hürriyet Haber
  04 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 04 Mart 1999 - 00:01

  Ünlü besteci Arif Sami Toker için düzenlenen anma gecesi beklenen ilgiyi görmezken Türk Sanat Müziği'nin 35 yıllık emektarı Sevim Şengül de dostlarının katıldığı bir gecede sanat yaşamına veda etti.

  Son zamanlarda sanata yıllarını vermiş ünlü isimler için ard arda anma geceleri düzenleniyor. Geçen yıl vefat eden bestekár Arif Sami Toker için, eşi Sevim Hicran Toker, Taç Düğün Salonu'nda bir anma gecesi gerçekleştirdi. Geceyi büyük zorluklarla düzenlediğini söyleyen Sevim Toker, eşinin ölümünden sonra kimsenin kapısını çalmadığından şikayet ederek sanatçı dostlarına sitem etti. Arif Sami Toker'in bilinmeyen yüzlerce bestesinin sararmaya başladığını söyleyen Sevim Toker, ‘‘Bu besteleri değerlendirmek istiyorum ama kime başvuracağımı bilemiyorum’’ dedi. Geceye katılan Yılmaz Morgül bir de şarkı söyledi.

  Öte yandan rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören bir zamanların tanınmış sanatçısı Sevim Şengül de 35 yıl sonra artık sahneye çıkmayacağını açıkladı. Şengül de sanatçı dostları Mustafa Topaloğlu, Yalçın Özden ve Mezdeke grubundan Nadya ile Kireçburnu Gülistan Restoran'da bir araya geldi.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı