« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vefa ve diyet borcumuz yok

Gençlik ve Spor Genel Müdür Vekili Mehmet Atalay, Futbol Federasyonu tarafından genel sekreterlik görevine getirilen Lutfi Arıboğan'a vefa ve diyet borçlarının olmadığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Atalay, Futbol Federasyonu'nu Arıboğan'ı göreve getirmelerinden dolayı kutlayarak, ‘Lutfi Arıboğan'a vefa veya diyet borcumuz yok. Futbolda bugüne kadar voleybolcu menajer vardı kimse ses çıkarmıyordu da, basketbolcu bir insan genel sekreter oldu diye mi eleştiriliyor?" dedi.

Atalay
şunları söyledi:

Arıboğan'a yüzme federasyonu başkanlığı teklif ettik. Amacımız yetişmiş insanların diğer amatör branşlara da çekilmesi. Daha önce yüzme federasyonu başkanlığına, voleybolda çok başarılı olmuş Ahmet Gülüm'ü de teklif etmiştik. Ayhan Bermek'i de bir başka federasyona, Beşiktaş eski yöneticisi Hüsnü Güreli'yi de bir başka federasyona teklif ettik. Turgay Demirel seçimi kaybetmiş olsaydı, ona da başka bir federasyon başkanlığı teklif ederdik.

Siyaset isteseydi Arıboğan basketbol federasyonu seçimini kazanırdı.
Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakcı'nın kendi ekibini kurması çok normal. Kendisi vaktiyle birlikte çalıştığı insanları yine kadrosuna alabilir. Önemli olan kimseye özel iş bulunmasın. Kişiye iş değil, işe özel adam bulunsun. İşi en iyi yürütecek adam bulunsun. İnsanlar en başarılı olacak kişilerle çalışsın, kamuoyu da ileride başarısızlık ve başarı durumuna göre yorum yapabilir.

TBMM’nin şike ve diğer konularda oluşturduğu araştırma komisyonu büyük bir titizlikle çalışıyor. Konuyla ilgili görüş alınması için 300'ün üzerinde insana mektup yazıldı. Ben 2 kez komisyonda konuştum. Bugüne kadar 'şike var' diyen insanlar konuşursa çok şey çözülür. Bundan sonra hiç değilse Türkiye'de temiz toplumu, temiz sporu haline oluştur. Yeter ki dışarıda konuşanlar, gelip orada da konuşsunlar. Türkiye artık şaka yapmıyor, temizlik yapıyor."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler