« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vederson A.Gücü'ne gidiyor

Ankaragücü Kulüp Başkanı Ahmet Gökçek, yeni sezon öncesi yaptıkları transfer çalışmalarına yönelik gazetecilerin sorularını yanıtladı.

DHA
SON GÜNCELLEME

Polonya Milli Takım stoperi Michal Zewlakow ile anlaşmak üzere olduklarını belirten Ankaragücü Kulüp Başkanı Ahmet Gökçek, ''Transfer çalışmalarına başladık ve bugün bir yerli bir de yabancı oyuncuyla görüştük. İki oyuncuyla bugün görüşüyoruz. Kendileri bugün buradalar. Aşağı yukarı anlaştık. Biri yerli, biri yabancı. Rahatlıkla söyleyebilirim, Polonya Milli Takımı'nın stoperi ile anlaşmak üzereyiz. Bu hafta içerisinde transferi tamamlayacağız'' dedi.

Ümit Özat'ın raporu doğrultusunda kalan ve gidecek olan oyuncuları belirleyeceklerini ifade eden Ahmet Gökçek, ''Genç oyuncular dışında, ilk etapta 5 oyuncu almayı planlıyoruz. Hocamızın bize verdiği rapor doğrultusunda göndereceğimiz oyuncular var. Onlarla ilgili de kendi menajerlerine durumu bildirdik. Bu arkadaşlarımızı bonservissiz göndermeyeceğiz. Bonservis bedelini getirerek ayrılabilirler veya anlaşacakları kulüplerdeki diğer oyuncularla takas yoluna gidebileceğimizi ifade ettik. Bu yönde transferimiz devam ediyor.'' diye konuştu.

Fenerbahçeli Gökçek Vederson ile görüştüklerini dile getiren Gökçek, ''Kendisi transfer listemizde var. Vedersonun kendisiyle de görüştük. Kendisi gelebileceğini ifade etti. Menajerini davet ettik ve bu hafta içerisinde gelecek'' şeklinde konuştu.

Yabancı oyunculara yönelik bazı açıklamalarda bulunan Gökçek son olarak şunları söyledi:

''Kadrodaki yabancı oyuncular Rothen, Vittek ve Geremi ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Rothen'e tekliflerimizi sunduk. Rothen için bugün veya yarın net bir bilgi gelecek. Vittek'in kulübüyle girişimlerimiz devam ediyor. Bonservis bedelinde biraz indirim yaptılar. Biz, biraz daha zorluyoruz. Dünya kupasından önceki zamana kadar vaktimiz var. Görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah Vittek kadromuzda kalacak. Geremi ile ilgili herhangi bir gelişme yok. O konuda son kararı hocamız Ümit bey verecek. Eğer kalmasını isterse, biz yönetim olarak elimizden gelen fedakarlığı yapacağız.''


Bunları da Beğenebilirsiniz