Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vedat Okyar: Scala'yı seviyorum

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

BEN, oldum olası Beşiktaş'a eli değen her insanı sevdim. Ama bu adamı bir başka türlü seviyorum. Sakın ola da bunlar oynanan maçlara bağlanmasın. Çünkü ben bağlamıyorum. Beşiktaş, bir başka türlü oynamaya başladı. Bu, kendiliğinden olmaz. Scala, kenarda duran adam değil. Sahanın içine giren adam. Futbolcuyla ayağı ile de paslaşıyor, gönlüyle de.

Dün akşamın bir ilk yarı oynanan topuna bakıyorum. A.Gücü takımında ‘‘Ah, şu Beşiktaş'ta olsa ne iyi olur’’ dediğim oyuncu yok. Tabelaya asılan da iki gol var. Yine ilk yarının Beşiktaşlı oyunculardan yana oynanmış tarafına bakıyorum. İyi oynayanların liste başı Karhan. Peşine takılan Nihat. Son 4-5 maçın iyi oyuncusu İbrahim, futbol değil, saklambaç oynadı. İbrahim'e iki lafım var. Bak güzel kardeş, iyi top oynamaya bizi alıştırdın. Ben, seni hep eski oynadığın gibi görmek istiyorum. Çünkü Beşiktaş'a çok lazımsın. İlk yarıdan daha kötü oynanmış bir ikinci yarı var. Ya futbol tuhaf oyun, her zaman dediğimiz gibi, yahut da ben tuhaf bir adamım.

ŞİFO FARKI

İkinci yarı oynanan futbolun karşılığı bu atılmış 3 gol değil. Scala, futbolda her zaman için teselli olan ölüsünü çıkarıp, dirisiyle kazanırım mantalitesini sahaya sürüyor. Bunu, Şifo'da gördük. Takım sıkıntıya düştüğünde Şifo, bir penaltı yaptırdı, bir gol yaptı, işi de bitirdi. Sakın da yanlış anlaşılmasın. Ben ‘‘Şifo, bu takımda banko oynar’’ demiyorum. Lazım olduğu zaman oynar, sazı da eline aldığında işi bitirir.

Dönüp, dolaşıp Scala'ya geliyorum. Bu takıma kendi oynatmak istediğini ezberletti. Beşiktaş kimsenin anlayamayacağı gibi oynuyor. Bu, karşı takımları şaşırtır, takımın başında olanları da. Hatta biz seyredenleri de.

Ankara, Beşiktaş için tabii ki deplasman yeri değil. Tribünde oturan 10 kişinin 9 tanesi Beşiktaşlı. Onun için 5-1'i de fazla abartmayalım. Bundan sonrasına bakalım. Oğuz Sarvan, bu ülkenin en iyi hakemlerinden biri. Dün akşam nasıl bir maç yönetti? Yarısı iyi, yarısı kötü.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler