« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vedat Okyar:Kendiliğinden olmadı

BEŞİKTAŞ'ın sezon başı başlangıcı pek hoş olmadı. Ama kendimce ‘‘büyükler koşuyu erken bırakmaz’’ felsefesiyle Beşiktaş'ın işlerini yoluna koyacağına inancımı dile getirmiştim. Kendimce şartlarım vardı. Bir kere ideal bir kadro muhakkak yan yana getirilmeliydi. Düşünülen, hatta iş yapabilecek 11'i yan yana getirmek zaman alır. Daum da bu zamanı kullandı. Denedi, değiştirdi. Şimdi gelinen yerde de 13 tane kullanabileceği adamı yan yana getirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kale büyük sıkıntıydı. Zaten arkada kalınmanın baş nedeni de buydu. Bir gelen-giden oldu. O da tutmadı. Fevzi'yi pek dile getirmek istemiyorum. Dile getirirsem şöyle demek isterim: ‘‘Ben Fevzi'yi Beşiktaş'tan daha çok sevmiyorum.’’ Manası çok açık. Son gelen kaleci Beşiktaş'a yakıştı. İyi kaleciyle oynamak futbol kolaylığıdır. Beşiktaş da onu yaşayacak. Yeni kaleci Beşiktaş kalesini SİT alanı yaptı. Yalnız eliyle değil, aklıyla da değil, ayaklarıyla da bu takıma çok faydalı olacak. Sıkışan futbolcu rahatlıkla kalecisine pas atabiliyor. Çünkü adam bir libero kadar ayaklarını iyi kullanıyor.

Sahanın içine girip, futbolcularla tek tek kol kola girmek pek istemiyorum. Çünkü artık hep beraber düşünüp, hep beraber oynayabiliyorlar. Hatta hatta hep beraber seviniyorlar. Bunlar önemli. Çünkü, artık iyi bir futbol takımı oldular.

TÜMER BENİM KEYFİM

İkinci yarı oynanacak maçlarda daha da iyi yerlere taşınacaklar. Ronaldo bana göre çok iyi bir oyuncu. Ağır diyenlere de katılmıyorum. Aklıyla, yapmadığı pozisyon hatalarıyla her şeyini kapatıyor. Ve iddia ediyorum, G.Saray'dan giden Popescu neyse, Ronaldo da o. Tümer diye bir oyuncu var. ‘‘Benim seyir keyfim’’ diye yazmıştım. Hakikaten öyle. Artık özel keyiflerimin içinde Tümer'i seyretmek de var. İlhan çok değişik bir oyuncu. Agresif. Ama bu tip oyuncuların yapısı bu. İlhan'a başka türlü bir şey yaptırmak mümkün değil. İlhan'ı böyle kabul edeceğiz. Değiş dersek, İlhan, İlhan'lıktan çıkar.

Menajer Sinan Engin için ne söyleyeceğimi bilemiyorum. İlk geldiğinde ‘‘bu adam sorun yaratır’’ diye fısıltılar duydum. Zaman yol aldı, sorun çıkaracak denilen adam bu kulübün saha içi sorunlarını halletti. Ve dikkat ediyorum, bir baba edasıyla futbolculara davranıyor. Futbolcularla elektrik sağladı. Ben bunu deplasmanlarda da görüyorum. Tribünde oturan insanlar da Sinan'la gönül gönüle oldu. Yani daha Türkçesi cuk oturdu. Şimdi verilen futbol molasında Beşiktaş, daha da iyi çalışıp, ikinci yarı daha da iyi oynayacak. Benim inancım bu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler