Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vedat Okyar: İşler tıkırında

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

İLK önce hemen şunu söylemek istiyorum... Beşiktaş'ın geç de olsa işleri tıkırına girdi. Haa çok mu iyi oynuyor derseniz, öyle bir iddianın içinde değilim. Ama bir şeyde ısrarcıyım. Beşiktaş, kendi oynamak istediğini son haftalarda rakibine kabul ettirmeye başladı. Hep deriz ya, ‘‘Büyük takımlar kendinden zayıflarla oynarken, çok iyi oynamasalar da işini bilecek, işi de bitirecek.’’ Beşiktaş'ın son 5-6 hafta oynadığı top, sahadan çıkardığı skor, benim söylediklerimin garanti belgesi. Dün akşam oynanan oyunda kaleci Fevzi'nin tutturduğu çizginin altında kalmadığını gördüm. Sezon başından bu yana ‘‘Shorunmu ile Fevzi'nin arasında kalite farkı yok, Beşiktaş'ın kalesi de emin ellerde’’ diye bir iddia içindeydim. Farkeden bir şey yok, iddiamın arkasında duruyorum.

USTA İŞİ

Mehmet maçı koparan golü yaparken, başkasının yapamayacağı marifeti yaptı. Büyük oyuncu apoleti takmak kolay olmuyor. Zaten kolay da değil. Yaptığı gol büyük hüner istiyor. Bir adamın ancak ensesinde iki gözü olması lazım. Televizyondan herkes bu golü iyi etüt etsin. Gol usta işi, ustanın da adı Şifo.

Nihat bu takımın çabukluk pedalı oldu. Briegel geç uyandı ama iyi uyandı. Rahim'i ben beğenen bir adamım. Dün akşam da beğendiğim kadarlık oynadı. Hatta hatta sıfır hata ile oynadı. Ahmet iyi oynarken de, kötü oynarken de rakip defansın kabusu. Ne ele, ne avuca sığıyor. Hani derler ya ‘‘sabun gibi elden kaçıyor’’ aynen öyle. Zaman zaman Schaefer'e sitemlerim oluyor, dün akşam ondan vazgeçtim. Oyunun çok ciddi bir yerinde hatta oyun 0-0 iken rakiple top arasına o kadar güzel girdi ki, rakip golü bulamadı. Beşiktaş golü yeseydi, bu maç da böyle bitmezdi. Neticede Beşiktaş hem geçen haftaki oyundan, hem de dün akşamki oyundan 3'er puanla çıktı. Zor gözükeni kolaya çeviren bir takıma burun kıvırılmaz. Demek ki, yazının başında söylediğim geç de olsa Beşiktaş saha içi zorluklarının dışına çıktı.


Bunları da Beğenebilirsiniz