Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vedat Okyar: İki dakikada tuş

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

SCALA, maç öncesi senaryosunu bana göre iyi yazmış. Sahanın her metrekaresini daraltarak, topu ayağa oynayarak, rakibe pozisyon vermemek üzere kurulmuş bu düzen 35 dakika saat gibi işledi. Hatta o ara bulunan bir penaltı golü de var. Ama Beşiktaş, 35. dakikadan sonra yediği hatalı golün telaşına girdi.

Yenilen bir ilk gol var, Karhan seyrederken, adam kafayı vurdu, oyunu ortaladı. Yenilen bir ikinci gol var, birinci yenilenin kopyası. Bu sefer Halilagiç uyudu, 1.90'lık Bierhoff, Milan'ı öne geçirdi.

Böyle ciddi oyunlarda iki tane haybeden gol yersen başına dün akşamkinden iyisi gelmez.

EVLEREŞENLİK

Üçüncü yenilene tarif kelimeleri bulamıyorum. Ancak amatör takımlar yer. Yenilmiş bir dördüncü gol var, ben ancak ‘‘evlere şenlik’’ diyebiliyorum. Çünkü böyle bir şey olmaz.

Nihat dün akşam için bu takıma en lazım oyuncuydu. Ama yapılacak bir şey yok. Çocuk sakat. Ben takımda en çok Münch'ü beğendim. Hem iyi top oynadı, hem üç tane de çok büyük gol pozisyonlarını kurtardı. Hele bir tanesi kaleyi geçmişti, içeriden çıkardı. İbrahim'i de ilk yarı çok beğendim. Ahmet çok diri, çok araştırıcı idi. Fazla yapabileceği bir şey yoktu. Dün geceki oyunda topu kucağına alsa santradan kaleye kadar götüremez. Götüremezdi, götüremedi de.

MAZERET YOK

Gözden kaçmasın, Milan kalecisine kendi oyuncularının verdiği geri paslarından başka top geçmedi. Onun için Beşiktaş'ın iyi oynadığı o 35 dakikaya pek itibar etmiyorum. Milan takımı bu sezon en ciddi maçını oynadı. Daha ligleri başlamadı. Onlar da hazır değiller. Bu da çok belli. Ama Beşiktaş'ın yediği gol çok, mazereti de yok.

İtalya'ya hangi ülkenin hakemi gelirse gelsin İtalyan takımlarının yanında oluyor. Bu eskiden de böyleydi, şimdi de. Dün akşam da arada derede kalan pozisyonlara hakem, Milan düdüğü üfledi. Beşiktaş'ın yediği ikinci gol öncesi, ortada fol yok, yumurta yokken, çaldığı faul düdüğü Beşiktaş'a gol olarak geri döndü.

Neticede Beşiktaş, cebinden hem puanları düşürdü, hem de paraları.


Bunları da Beğenebilirsiniz