Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vedat Okyar: Hoşgelmedin Ahmet!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

Bu yazı 15 gün rötar yaptı. Bekledi, istirahate çekildi. Şimdi ayağa kaldırıyorum. Çünkü Akcan'ı bir türlü içime sindiremedim. Sakın ola yanlış da anlaşılmasın, ben alaturka bir adam değilim. Bana bunları yazdıran, katiyen Ahmet'in G.Saraylı oluşu falan değil. Yere düşürmüş olduğu itibarı.

Bak Ahmet kardeş... Hem ben, hem sen, belli vesilelerle yurt dışına çıkan insanlarız. Ben rastlamadım da, sana sorayım istiyorum. Dünyanın her yerinde her şey satılıyor. Paranı verdin mi, düdüğü de çalıyorsun. Hiç itibarın satıldığı dükkan gördün mü? Sana yine soracağım; antrenör müsün, tercüman mı? Beşiktaş'a tercüman olarak sızdın, sonra köşeyi tuttun. Anladığım kadarıyla, Kalli'nin emir erisin. Sana takım elbisesini verecek, temizleyiciye gönderecek, sen paşa paşa götürüp, ütülü vaziyette geri getireceksin. Bir sonraki gün ‘‘Ailemi shop'lara götür. Gezsin, tozsunlar’’ diyecek, bir başka gün de, arabasını tamire götüreceksin. Yok, ‘‘Hayır’’ dersen de, seni yanında tutmayacak.

CEVAP BEKLEYEN SORULAR

Şimdi çok merak ediyorum Ahmet... Bundan sonra antrenör kurslarına katılacak mısın? Soruyorum, cevabını bekliyorum. Pek tahmin etmiyorum da, acaba Fuat Yaman'a, ‘‘Beşiktaş'a gelirsem, benden rahatsız olur musun?’’ diye sordun mu? İş üzerinde olan bir meslektaşının yoluna taş koydun. Hiç de hoş gelmedin. Fuat onurlu davrandı, ceketi aldı gitti. İyi de yaptı...

Ne kadarlık tercümansın, onu ben bilemem. Çünkü Almanca anlamam. Ne kadarlık antrenörsün anlatayım... Duvarımda Karabük takımının posteri var. Hani sezon başı transferini ve hazırlığını yaptırdığın takım. Posterin altında da, ‘‘Bu takım küme düştü’’ yazıyor. Sonrası daha da beter. Bursaspor, düşme ile kalkmanın arasındaki nazik çizgide. Maaşallah oraya da elin değdi. 7 maçta siftahın yok. Ama tarihe geçtin. Galibiyeti olmayan tek antrenörsün. Lakap almak keyiflidir... Eline sağlık. Almanca'yı Türkçe'ye çevir de, bilmediğin futbola aman bulaşma... Çünkü ‘‘Sanırım’’ demekle, bilmek arasında çok ciddi bir fark vardır.

Şimdi son son. Bu sezon bitene kadar Kalli'yi eleştirirsem, dilimi eşek arısı soksun. Bu kısa zaman içinde Kalli ile Beşiktaş ne daha iyi olur, ne daha kötü. Eldeki malzeme malum. Onun için Kalli'ye ‘‘Hoşgeldin, inşaallah sefalar da getirirsin’’ diyorum.
Bunları da Beğenebilirsiniz