« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vedat Okyar: Hayırlı oldu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

MAÇTAN önce bizlere bir sürü televizyon mikrofonu uzatılır, ‘‘Bu maç ne olur?’’ diye de sorulur. Ben de hep şöyle söylerim, ‘‘Büyük oyunların tutulan takıma göre tabii ki gönül favorileri olur. Mantık favorisi yoktur. Şu maç şöyle olur da böyle biter diyen bir uzmana ben şimdiye kadar rastlamadım. Varsa da tanışmak isterim.’’ Maç önesi bana sorulduğunda, ‘‘Beşiktaş için zor, F.Bahçe için daha kolay maç’’ dedim. Niyesi şöyle. İlk başta F.Bahçe'nin ayıp kapama maçıydı. İkinci elimde tuttuğum faktör, F.Bahçe'nin rakipten korktuğu maçları kazanması. Üçüncüsü, Beşiktaşlı oyuncuların kendilerini Scala'ya beğendirme düşünceleri.

Bunlar benim için çok önemli faktörlerdi, favori gösterilen Beşiktaş için sıkıntılı maç öncesi düşüncelerim sahanın içine de girdi. Kaldı ki, kazanılan erken gol var. F.Bahçe'nin ilk yarı 40. dakikaya kadar pozisyonu yok, hatta teşebbüsü bile yok. Gardı düşmüş bir rakibe, buyurun sahanın içine girin davetiyesi çıkarırsan bundan iyisi olmaz, zaten olmadı da.

4 YABANCI ŞART

Bir Beşiktaşlı olarak Scala'nın takımın eksiklerini gördüğünü düşünerek Beşiktaş adına hayırlı oldu diyorum. Bu, züğürt tesellisi değil. Beşiktaş kazansaydı da ligde ikinci kalacaktı.

Benim işim Beşiktaş'la, Fener'le değil. Beşiktaş'ın çok baba dört tane yabancı transfere ihtiyacı var. Sezon başından beri bunu hep söyledik durduk. Dün akşamki oyun bunu bir kere daha tescil etti. Oyuncuların arasına girip şu iyi oynadı, bu iyi oynadı demenin mümkünü yok. Çok kolay gollerin yenmişliği var, benim de bir tek Münch'ü beğenmişliğim. Daha fazla birşey söylemeye de gerek yok.


Bunları da Beğenebilirsiniz