« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vedat Okyar: En zor maç

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat Okyar

SAKIN ola başlığa bakıp bu ‘‘en zor maçı’’ iki takıma bağlamayın; zor maç dediğim, benim için olan tarafı. Bir takım düşünün, ligle cereyanları kesilmiş. Oynadıkları oyun puan için değil, prestij için. Ben Göztepe'yi her futbol insanı gibi büyük bir camia görüp saygı duymuşumdur. Dün de oynanan oyunda Göztepe'nin düşmüş olmasına rağmen adını iyi kullanmak adına sergilediği futbolu keyif alarak seyrettim. Tabii ki canları kadar oynadılar. Güçleri kafa tutmaya yetti, kazanmaya değil. Göztepe arkasına büyük kalabalık takmış bir camia. İnşallah seneye İkinci Lig'de muvaffak olup tekrar buraya dönerler.

<ı>KAZANMA HIRSI

Beşiktaş takımı tatil zilini bekleyen talebe gibi. Ağzım birşeyler söylemeye varmıyor. Dün akşamki oyunda da biraz iyi işler yapıldı, biraz da kötü. Bitmiş bir ligde fazla vıdı vıdı yapmanın alemi yok. Ama arkaya düştükten sonra kısa zaman da olsa kazanma hırslarını beğenmemek mümkün değil. Maçın hakemine de öyle yaptı, böyle yaptı demenin de manası yok. Yanlış bayraklar kalktı, onlar kenardan gelenler. Ortada durana fazla birşey söylemek istemiyorum. Çaldığı bir penaltı var, doğru. Bu penaltı önemli, niyesi de şöyle: Hafta arası idmanda çıkan bir hır var Şifo'yla Ahmet arasında. Futbol ailelerinde bu işler hep olur. Yalnız bizde değil, dünyada da var. Penaltı sonrası Ahmet'e ilk koşan Şifo. Bu önemli. Demek ki Beşiktaş, futbol ailesi. Bu, öbür sezona da sirayet eder. Bana göre dün akşamın en gözel resmi bu.

Futbolcuların arasına girip iyisini kötüsünü ayırmak istemiyorum. Dediğim gibi, Beşiktaş artık şaka maçlarını oynuyor. Ama birisini ayıracağım, oynadığı futbol için de değil, iş terbiyesi için. Bu çocuk da Nihat. Şampiyon olunacakmış gibi işini ciddiye alıyor. İnanıyorum ki bu maç statta değil mahallede oynasa bu çocuk yine bu ciddiyetle oynayacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz