« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vedat Okyar: En iyisi Ali Aydın

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

Bunlar tek ayaklı oyunlar. Kaybettin mi, yandı gülüm keten helva... Telafisi yok. Nasıl oynadığına fazla da bakmayacaksın. Turu geçiyorsan, ama öyle ama böyle, ama sıkıntılı, neticede işini halletmiş bir takım oluyorsun. Beşiktaş da dün akşam işini görmüş bir takım. Haa, kolay mı oldu? Hiç de öyle değil. Devre arkada kapandı. Beşiktaş'ın ilk yarı pozisyonu yok. Antalya'nın bulduğu bir gol var, yine Beşiktaş'ın yediği klasik gollerden biri. Defansın ailecek hatası var. Bu Beşiktaş defansının seyir keyfi büyük. Fevzi'nin de en son adam olarak büyük hatası var. Aynı Fevzi, öyle 2 top çıkattı ki maçı kurtardı. Demek ki kalitesi iyi. Ama yediği gol kötü.

FARKLI GÖRÜNTÜ

Oynanan oyunda ilk yarı Beşiktaş'ı sıkıntıya sokan Antalyaspor gitti, sahaya bir başka takım geldi. Beşiktaş da, öbür gelen takımı kolay 2 golle geçti. Oyunda tek tek oyuncuların arasına girip ‘‘Şu iyi oynadı, bu iyi oynadı’’ hesabı yapmayacağım. Çünkü ‘‘Çok iyi oynadı’’ diyeceğim bir Beşiktaşlı oyuncu yok. Rahim'in ilk golde bir pozisyon hatası vardı ama onun dışında hem kendi takımının, hem de oyunun en iyi oyuncusuydu.

Maçın hakemi çok uzun boylu. Hafızam beni yanıltmıyorsa bu hakem kardeşimize sezon başı ‘‘Sen maçı çok yükseklerden seyrediyorsun, çok az hata düdüğü çalman lazım'' diye takılmıştım da. O işin şaka tarafıydı. Ama dün akşam eskide kalmış şakanın ciddiye dönüştüğünü gördüm. Aferin sana kardeş. Tek bir hata düdüğü üflemedin. Ben bir maçı bu kadar rahatsızlığa sokmadan yöneten hakeme son zamanlarda rastlamadım. Yolun açık olsun Ali Aydın. İnşallah da senin peşine, senin gibi düşünen, senin kadar oyunun içinde olan, oyunu hisseden genç hakemlerimiz çoğalır.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz