Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vedat Okyar: Çabuk bitti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

BEŞİKTAŞ, ligde işini halletmiş bir takım. İkinciliği kafaya koymuştu, öyle de bitirdi. Dün akşamki oyunun başka bir manası vardı. Çünkü Erzurumspor puana ihtiyacı olan takımdı, hatta 3 tane ayrı takımın da bu maçla bağlantısı vardı. Beşiktaş'ın futbol oynama ciddiyetine saygı duyuyorum. Büyük bir takım, böyle düşünüp, böyle oynamalıydı. Çünkü ligde kim düşecekse Beşiktaş'ı enterese etmiyordu.

Sahanın içine girip, ‘‘nasıl oynandı?’’ diye bakıyorum. İlhan diye gencecik bir çocuğun yalnız kendi takımının değil, sahanın en iyi oyuncusu olduğunu gözlemliyorum. Beşiktaş adına elde bir daha var. Bu çocuk hemen olmasa da, bu takımın oyuncularından biri olacak. Futbol anlayışı üst seviyede. İlk yarı yapılan üç golün pasları bu çocuktan. Fiziği de iyi, temposu da. Bu kadar unutulmuşluk niye olmuş, dün akşam daha belirlendi. Bu çocukta iş var. Hem de fazlasıyla.

HAKEMSİZ DE OYNANIRDI

Erzurumspor, ligin mütevazı takımlarından biri. Düşmekle kalkmak arasında kaldıklarına göre, benim dediklerim doğru. Çok lazım olan 1 puan için bile güçleri yetmedi.

Maçın hakemi için söylenecek hiçbir laf yok. Çok çabuk biten maç, hakemlik maç değildir. Hakemsiz de oynanır. Zaten öyle de oldu. Hakemin sıkıntıya düştüğü ne bir pozisyon oldu, ne de aklı başında çalınacak düdük.

Beşiktaş takımının genelinde başta da söylediğim gibi, kendine yakışacak ciddiyette oynamaları bu maçın ana fikri. Gerisi benim için safsata.


Bunları da Beğenebilirsiniz