« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vedat Okyar: Büyüktaş

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

BEN, 60 yaşını geçmiş bir adamım. Bunun 45 senesinin yarısını sahanın içinde, yarısını da Beşiktaş'ın peşinde dolaştım durdum. Bazı dostların söylediği gibi değil de kendimce Milan maçı sonrası birşeyler karaladım. Oynanan ilk 35 dakikanın Milan takımına pozisyon vermeden oynandığını işaret ettim. Bu Scala marifetiydi... Yenilen çocukça goller, adamın elinin değmeyeceği yerdi. Geçilen o kötünün ana fikri bu. Yine yazının dibine bir not düşmüş ve ‘‘Beşiktaş bu adamla iyi bir kulvara girdi. İçerde kim ne oynarsa oynasın, Beşiktaş kendi oynamak istediğini rakibine kabul ettirecek’’ diye bir iddiada bulunmuştum. İddiamın keyfini çıkarıyorum.

BARCELONA ACİZ KALDI

Beşiktaş bu ülkenin büyük taşlarından biri. Hele böyle bir adam yakalamışız, tabii ki daha iyi olacak. Scala'nın aklına sağlık, futbolcuların da ayaklarına... Dün akşam bir dünya firmasıyla oynandı. Senelerdir Barcelona'yı herkes gibi ben de seyrediyorum. Bu kadar aciz kalan bir Barcelona görmedim. Beşiktaş, attığının üç katını kaçırdı. Tecrübe denen şey hiçbir dükkandan satın alınamaz. Bu, Avrupa liglerinde oynaya oynaya kazanılacak bir haslet. Beşiktaş ilk adımı attı. Bunlar kendiliğinden olmuyor. Scala istediği futbolu oynatmak için futbolcularının kafasına girmiş. Sahanın her alanını o kadar daralttılar ki, ben Barcelona'yı tanıyamadım. İyi öğretmen olmak, demek ki bu... Futbolcuların hiçbirini diğerinden ayırmam mümkün değil. Eski bir futbolcu ağabeyleri olarak hepsini alınlarından öpüyorum. Hepsine kocaman kocaman helal olsun.

Bir de maçın dışına taşıp, hakemden iki laf edeyim. Ben bu kadar mükemmel bir hakem seyretmedim. Her üflediği düdük doğru. Sıfır hata ile maç yönetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz