« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vedat Okyar: Bu oyuna iyi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

BEŞİKTAŞ sezon başından bu yana Avrupa'da dört maç yaptı, üçünü kazandı, biri berabere bitti ki, o beraberlik işine geliyordu. Avrupa'da oynarken işini halletmiş bir takım lakabı aldı. Arkada kalmış üç lig maçı var, üst üste getirdiğimizde de sahanın içinden çıkmış 9 puan. Yani, üç tane galibiyet. Buraya kadar tamam. Dün akşamki oyun ise tamam değil. Böyle Beşiktaş olmaz. Arkasına sığınılacak mazeret arayan insan da çıkmamalı. Ben de biliyorum ki, çok erken yenilmiş bir gol, hele hele bu, hata penaltısından yenmişse, takımın temelini sallar. Ama, bu büyük takımlar için süreç olarak 10 dakikayı geçmez, geçmemeli.

Dün akşamki oyunun bir ilk yarısını hatırlıyorum, Beşiktaş öbür kaleye 25. dakikada gitti. Bu nasıl Beşiktaş? Erman'ın telaşından yenilmiş bir penaltı golü var, büyük takım oyuncusu kale ile rakip arasında durmayı bilecek. Ama benim bu kardeşim, rakibinin arkasında kaldı. Üstüne düşmeye de mecburdu, öyle de oldu. Yani Türkçesi, penaltı penaltı.

NOUMA’YI BEĞENİYORUM

Ben hep hatırlarım, Beşiktaş'ın sıkıntıya düştüğü maçların başrol oyuncusu Şifo'dur. Ama dün akşamki Şifo normal bir vatandaş gibi oynadı. Nouma'nın attığı muhteşem bir gol var. Ben bu adamı zaten çok beğeniyorum. Yalnız attığı gol için de söylemiyorum, dün akşam Beşiktaş takımının en iştahlı oynayan oyuncusuydu. Fazlı'yı pas geçiyorum, bir şey söylemek için çok erken. Ama görünen bir şey var, Fazlı sakatlığından dolayı fazla hırpalanmış. Yasin'i senelerdir çok daha iyi olacak diye bekliyorum. Yeteneğini sahaya bir türlü süremiyor. Ve ben de üzülüyorum. Murat diye bir kardeş var, Beşiktaş'ta oynama yaşına daha gelmemiş. Tabii bunu nüfus kağıdı için söylemiyorum, futbol yaşı olarak kullanıyorum.

Ben Beşiktaş'ı böyle anlatırken, sakın ola da Adanaspor'u gözardı ediyorum zannedilmesin. Hikmet Karaman çok akıllı futbol oynattı. Sahanın her karesini daralttı, Beşiktaş'a pozisyon vermedi. Kaldı ki, ilk yarı iki tane direğe giden top var. İşte onun için başlığa bu oyuna bu puan iyi diyorum.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler