« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vedat Okyar: Beşiktaş'ın kaybı F.Bahçe'nin kazancı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

Futbol sezonu tamamlandığında benim futbol topu patlar. Yeni sezona yeniden şişirilmiş topla başlarım. Senelik izinimi kullanıyorum. Arada derede de hiçbir zaman yazı yazmadım. Alpay'ın Fener'e gidişi beni dürttü. Alpay için birkaç laf edeyim istedim. İlk önce hemen şunu söyleyelim. Profesyonel çerçeve içinde baktığımda Alpay'ın transferini Beşiktaş'ın kaybı, Fenerbahçe'nin kazancı diye görüyorum.

Alpay'ın futbolculuğu benim gözümden hiçbir zaman düşmedi, düşmeyecek de. Amatör çerçeve içinde bakıyorum, Beşiktaşlı olduğumdan gönlümden düştü. Rahmetli anneannem ‘‘Bak evlat, tahta bir defa çürüdü mü, çivi tutmaz’’ derdi. Alpay'ın durumu aynen öyle. O kadar vıdı vıdı yaptı ki bütün Beşiktaşlılar'ın gönlünden düştü. Beşiktaş'ta kalsaydı iyi olmayacaktı. Bir futbolcunun tribündeki insanıyla arasında kara kedi girdi mi, iki yakası biraraya gelmez. Alpay gittiğine göre yerine oynayacak futbolcu seçimi çok iyi yapılmalı. Gidişi sahanın içine zaaf taşımamalı.

ORGAN NAKLİ GİBİ

Kalli'nin aldığı futbolcuları ben tanımıyorum. İnşallah iyi seçim yapmıştır. Çünkü yabancı transferlerde bugüne değin Beşiktaş hep hatalı tercihler kullandı. Seyretmeden yorum getirmek mümkün değil. Ben transferlere hep organ nakli gibi bakarım. Bünyeye nasıl cevap verdiğini maçlar yol aldıkça gözükür diye de iddia ederim. En iyisi bu işi zamana bırakmaktan geçiyor. Çünkü zaman yalan söylemiyor.

Gelelim Alpay'ın Fener'de ne yaparına. Alpay'ı yakından tanırım. Sahanın içine girdi mi, dünya ile alakasını keser. Onun için futbol oynamaktan başka bir düşünce yoktur. Elinde avucunda ne varsa sahanın ortasına taşır. Onun için diyorum ki Fener çok iyi bir transfer yaptı. Sahanın dışındaki Alpay görüntüsü pek iç açıcı değildir. Özel hayatı beni hiç ilgilendirmedi. Zaten üstüme de vazife değil. Demek istediğim takım arkadaşlarıyla uyumsuzluğu ve her zaman yanında yedek beklettiği problem olma yeteneği. Rıdvan cin gibi adam. Alpay'ın bu sakat tarafını iyi süsleyebilirse Fenerbahçe, Alpay'dan çok faydalanacak.
Bunları da Beğenebilirsiniz