« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vedat Okyar: Beğendiğim kadar var

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

Karşılığı puan olmayan maçlara pek itibar etmem ama ciddi bakarım. Beşiktaş, turnuvanın ilk maçında Fenerbahçe'ye karşı benim ölçülerime göre gayet iyi top oynadı. Dün akşam maç öncesi elimize gelen futbolcu listelerinde, isim olarak Galatasaray ağırdı. Beşiktaş hafif kalır diye düşündüm ama Beşiktaş'ın hep beraber top oynama iştahı, tek tek oyuncularının diriliği kağıt üstündeki isim farkını ortadan kaldırdı. Daha çok pozisyon bulan, istediği futbolu rakibine kabul ettiren Beşiktaş oldu. Beşiktaş'ın geçmiş sezonlara göre sezona başlayışı çok değişik. Formayı kime verirsen ver, istenileni yapmaya çalışıyor. Bu, futbolda önemli. Kaldı ki Beşiktaş'ın gözardı etmemek lazım, yarım yamalak kadro ile Galatasaray'la kafa kafaya oynaması, hem Avrupa kupası için hem lig için iyi sinyaller.

Atilla diye yeni bir futbolcu seyrettim. 4 tane kaçırılması, atılmasından daha kolay pozisyonları gol yapamadı. Ama biliyorum ki, pozisyona girmek bile futbolda çok önemli. Demek ki bu çocuk gol yerine, kendini saklayıp iyi girebiliyor. Bu bir meziyettir, kaçırdıklarını ilerde atar. Yine Ersen diye bir genç kardeş seyrettim..

O da Almancıymış. Kesik kesik, kopuk kopuk oynuyor. İyi yaptığı bir hareketin şimdilik devamı yok. Hani bir yerde et mi, balık mı anlayamadım. Bir de hemen şunu eklemek isterim; Beşiktaş'ın aldığı Nijeryalı kaleci iyi. Fevzi kötü değil.. Demek ki, Beşiktaş'ın kalede sorunu yok. Schaeffer'i de iki maç üst üste koyup, topluyorum. İkisinde de iyi.. Beşiktaş'a katkısı büyük olacak.

İki laf da hakeme söyleyip, bağlayalım. Voleybolda bile çalınmayacak faulleri çaldı. İlk yarı Arif'in bir pozisyonu var, penaltı değil, penaltının tarifi.. Eğer onu üfleyemiyorsan, kendine başka bir iş arayacak. Dibini de şöyle bağlıyorum. Kaybetmek hiç de önemli değil..
Bunları da Beğenebilirsiniz