« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vedat Okyar: Beceremediniz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

Çok tuhaf bir futbol akşamı yaşadım. Futbol oyununun tuhaflığına da inananlardanım. Ama bu kadarı da olmaz. Koca bir 90 dakika rakip kalene 1 defa geliyor ve golü buluyor. Top Beşiktaşlı'nın ayağında en az 70 dakika dolaştı, ‘‘ah bu da kaçar mı’’ dediğim pozisyon yok. İlk yarı Mutlu'nun salladığı bir top var, direkte patladı, o kadar. Beşiktaş için bu sezonun en önemli maçı. Bu turu geçerse, en azından Avrupa'da kalacak. Şampiyonlar Ligi olmasa da UEFA'da. Bu turu kaybettin mi ne olacak? Avrupa dosyası kapanacak. Yazık, bu kadar masrafa yazık, bu seyirciye yazık. Ben de biliyorum ki, futbol oynamanın zorluğu kazanmaktan yanadır. Kazanmak isteyen takım zorlanır. Turun ilk ayağında deplasmanda kendi yerine dönerken, sahadan avantaj çıkaran takımlar daha rahat eder. Dün akşam da biraz öyle oldu galiba.

<ı>GOLCÜ YOK

Oyunun her azalan dakikası Beşiktaşlı oyuncuyu sıkıntıya soktu, rakibi rahat bir yere taşıdı. Yenilen gol amatör çerçeve içinde. Avrupa kupası oynuyorsan, böyle basit gol yemeyeceksin. Bunlar Avrupa kupası. Boyu uzun maçlar. İkincisinin dibini bağlamadan bir şey söylemek mümkün değil. Çok yakında yaşadık, Trabzon içeride kaybettiğini, dışarıda telafi etti. Beşiktaş, hem kalite olarak, hem de tek tek oyuncu olarak rakipten daha iyi bir takım. İsrail'e gider, bu takımı da yener. Ama Beşiktaş, Beşiktaş gibi oynarsa. Dün akşam gol yerine kadar Beşiktaş çok sırıtmadı. Ama gol yerinde hiç yoktu. Onun için de becremediniz beceriksizler diyorum. Hemen de şunu ekliyorum; Beşiktaş'ın rakip kaleye topu kısa yoldan içeriye itecek adamı eksik. İstediğin kadar iyi takım yap, gol yapamazsan, başına gelecek dün akşamdan farklı olmaz. Bir de dipnotum var. Bu takımın gol yerine gol pası üretecek tek adamı Yasin. Onu niye 75 dakika kenara hapsettiler, bir türlü anlamış değilim. Hem Yasin, Yasin'likten çıktı, hem oynadığı kulvar iş görmedi. İki laf da Şifo'ya...

Şifo, benim için usta. Ama güçlü olduğu zaman. Sakatlıktan çıkmış bir Şifo'dan fazla bir şey beklemiyordum. Usta gibi değil, acemi gibi oynadı.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz