« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vedat Okyar: Ayağınıza sağlık

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

Çok ciddi bir turnuva oynuyoruz. Avrupa Şampiyonası'na katılmamız için tek tek maçları kayıpsız kapamak mecburiyetimiz var. Kuzey İrlanda ve Almanya galibiyetleriyle iyi başlamıştık ama Finlandiya maçının sonunu iyi bağlayamadık. Dün akşamki oyunda bize yarım sıfır galibiyet bile yeterliydi. Mustafa da öyle düşünmüş olacak ki, maç öncesi senaryosunu da iyi yazmış, sahaya sürdüğü 11'ini, tercih hatası yapmadan oynatmayı kafasına koymuştu.

Moldova takımı, içerde oynarken zor rakip. Çok güçlü fizikleri var. Anormal de koşuyorlar, mücadele ediyorlar. Bu takımı dışarda daha kolay yeneriz. Sergen ile Tugay'ın yan yana oynaması her zaman için avantaj. Ne kadar kötü oynarlarsa oynasınlar, top bizim takımımızda kalıyor. Kaldı ki dün akşam Sergen çok çok iyi oynadı. Tugay'a burun kıvıracak olanlar çıkabilir ama ben beğendim. Tabii biraz topu arkaya ve yana oynadı ancak top kaybetmedi. Pozisyon hatası yapmadı, oynadığı yerin gereği hiç bir zaafa düşmedi. Bu takım hepimizin takımı, ülkenin takımı. Hem konuşurken, hem yazarken, biraz daha dikkat ediyorum. Başlıktaki 'Ayaklarınıza sağlık' hepsi için geçerli. Ülkenin formasını giyen çocuklara ben fazla sitem taşımıyorum. İnşaallah bundan sonra oynayanlar da taşıtmaz. Hakan, seni arkadaşlarından ayırıp, o attığın gol için kafandan öpüyorum.

ASLANLAR GİBİ

Bundan sonra oynayacağımız dört tane deplasman maçı var. Almanya dışında, biz bütün rakiplerimizi aslanlar gibi yeneriz. Hem takımın başındaki Mustafa'ya, hem de ayaklarında top olan futbolculara güvenim var. İnşaallah da öyle olacak.

Hakem için maç öncesinde çok laflar ettik. Korkumuzu dile getirdik, sinsi sinsi de bu işte 'Almanya'nın parmağı var mı?' diye düşündük. Oyunun ilk 15 dakikası, bu 'Acabalar' sahanın içine girdi. Ama sonrasında fevkalade bir hakem seyrettik. Topun hep yakınında oldu, futbolcular kadar da koştu. Rakibe gösterdiği sarı ve kırmızı kartlar da çok doğru. Rakip, futbolun kabul etmediği kadar sert oynuyor. İşte onun için dün akşamki oyuna, 'İçerde oynamak daha zor' diye bir şey taşıdım.
Bunları da Beğenebilirsiniz