« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vedat Okyar: Akıl kazandı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

BEŞİKTAŞ, son iki lig maçının oynanan oyunlarında ikinci yarılarını iyi oynadı. Dün akşamki oyun da son geçmiş iki maçın kopyası. Koca bir ilk yarı sokağa atılmış 45 dakika. Bayram'ın kafasından kaleciye giden top tek gol pozisyonu. İlk yarının özeti bu.

İkinci yarı yine ayrı bir Beşiktaş. Beşiktaş'ın ayrı bir yüzü. Rakibine kendi oynadığını kabul ettiren bir Beşiktaş. İkinci yarının daha başında, ‘‘Bu maçı Beşiktaş kazanır’’ dedirten bir Beşiktaş. Öyle de oldu. Beşiktaş'a geldiğinden bugüne kadar oynadığı topun en iyisini oynayan bir Münch seyrettim. Ertuğrul'la buluşturduğu top mükemmel. Ertuğrul'un yaptığı gol de, aldığı top kadar keyifli. Ve attığı gol de hünerli.

Beşiktaş'ın zor gecesi kolaya dönerken, üç tane futbolcunun ismini liste başı yapıyorum. Hiçbirini de birbirinden ayırmıyorum. Münch, Ertuğrul ve Nihat maçı koparıp attılar. Fevzi'yi ayakla değil de elle oynadığından dolayı unutmuyorum. Bir tek hatası oldu. Onun dışında sıfır hata ile oynadı. Beşiktaş ufak ufak yol alıyor. Briegel de futbolcularla akraba olmaya başladı. Futbolcular da Briegel'le. İyi işaretler görmüştük, dün parmak bastılar.

BRİEGEL'E ISINIYORUM

Samsun, ciddi bir deplasman yeri. İyisine kötüsüne bakmamak lazım. Zor gecede kolay çıkmak akılcı yolu bulmaktan geçiyodu. Briegel onu bulmuş. Ben de Briegel'e ufak ufak ısınıyorum. Zaten futbolun belli bir matematiği vardır. En azından ben öyle düşünürüm. İyi bir futbol takımı, hem saha, hem de hava şartları ne olursa olsun, o oynanan koşullara adapte olan takımdır diye iddia ederim. Bunun tersini savunanlara da ben ters bakarım. İtibar da etmem. Dün akşam oynanan oyunda, Beşiktaş'ın bu zor koşulları zorladığını gördüm. Demek ki iyiye gidiş var.

Oyunun yardımcı hakemleri üç-beş yanlış bayrak salladılar. Ortasında duran hakem de birkaç yanlış düdük üfledi. Bu ağır sahada o kadar olacak. Maçın üstüne, başına değecek hiçbir büyük hata içinde olmadılar. Samsun, lafın başında da dedik ya, ciddi bir deplasman yeri. Ama Beşiktaş'ın aklına yenildiler.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler