Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vedat Okyar: 6-0 ile yaşanmaz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

SAKIN ola başlığa bakıp, Beşiktaşlı futbolculara ‘‘Ne çok gol yediniz be çocuklar. Bu gollerle yaşanmaz. İntihar edin’’ diyorum zannedilmesin. Demek istediğim tam tersi. 6-0'ı hemen unutamazsınız, onunla yaşarsınız. Böyle yaşamanızı istemiyorum. Niyetim bunu anlatmak.

Son oyun hiç hoş bitmedi. Hem oynatanın, hem de siz oynayanların hep beraber kusurlarınız oldu. Herkesin bildiğini ben de biliyorum. Beşiktaş deneyimsiz. Bu tamam. Gelelim tamam olmayan tarafa. Futbol oynama iştahı ile deneyim ayrı ayrı şeyler. Direnerek yenilirsin, öyle kayıba kimse de dil uzatmaz. Hele ben hiç uzatmam. Öyle bir Barcelona maçı oynadınız ki, tarifi yok. Bir öncesi Milan var. Kötü tarafından isim takmak bile zor. Günü birlik iyimserlik ne kadar tehlikeliyse, futbolda bir günde karamsarlığın içine düşmek de hemen hemen aynı tehlike demek. Futboldaki bu ikilemi Beşiktaş hem yaşıyor, Beşiktaşlı'ya da yaşatıyor.

KAHIR MEKTUBU

İşin aslında bu köşe yazısı değil, futbolcu kardeşlerime kahır mektubu. Damdan düşmüş olan, düşenin halinden anlar. 3-5 gün ile sınırlı kalsın istediğim sıkıntılarla çok yakın akrabayım. Bilesiniz ki, arkanızda sizi hiçbir zaman yalnız bırakmayacak büyük bir Beşiktaş taraftarı var. İnanıyorum ki G.Antep maçında da bu insanlar arkanızda büyük gürültü olacaklar. Bundan böyle içeride ve dışarıda her biriniz ikişer kişilik oynayacaksınız. Bu da benim sizlerden yana olan bir diğer inancım.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler