Vedat Milor'un hayatının sırrı

21 Kasım 2011 - 11:19Son Güncelleme : 21 Kasım 2011 - 16:00

Yemek ve şarap uzmanı Vedat Milor, neden mutsuz bir çocukluk geçirdiğini, üvey babasının kendisini hangi sebeple yeğeni olarak tanıttığını ve hayatının diğer ayrıntılarını tüm samimiyetiyle Hürriyet Pazar'da Ayşe Arman'a anlattı.

Büyük ilgi gören Milliyet’teki yazıları ve özellikle NTV’de yaptığı programla çoğu insanın takip ettiği Milor, çocukluğunun hüzünlü geçtiğini, kendisini babannesi ve dedesinin büyüttüğünü söyledi. 

"MUTSUZ BİR ÇOCUKLUK GEÇİRDİM"

Annesi ve babası 5 yaşında boşanan yemek uzmanı, kendisini babannesinin büyütme sebebini şöyle anlattı; "Annemle babam, ben 5 yaşındayken boşanıyor. Babam, kadınları fazla seven biri. Sorun bu. Sonradan da zaten bir tiyatro sanatçısıyla evleniyor. Annem o zaman 26 yaşında, depresyona giriyor. Duygusal olarak bana bakabilecek durumda değil. E babam da Gül Gülgün Hanım’la yaşıyor. Ben ortada kalıyorum: Beni büyüten babaannem."

Babannesi ve dedesini kaybedince Galatasaray'da yatılı okudumaya başlayan Milor, 16 yaşında babası ve Gül Gülgün Hanım’la yaşamaya başladı. Annesi ise kendisinden genç bir üsteğmen ile evlendi. Annesinin çok aşık olduğunu ama mutlu olup olmadığnı hiçbir zaman bilemediğini anlatan yemek uzmanı, eşinin işi dolayısıyla devamlı Anadolu’da dolaştığını ve sonuç olarak annesinin yine ortalıklarda olmadığını tüm samimiyetiyle anlattı.

"ÜVEY BABAM BENİ MESUT YILMAZ'A YEĞENİM DİYE TANITTI"

Milor, söyleşide annesini çok sevdiğini ve onu özlediğini verdiği cevaplarla açıkça hissettiriyor. Fakat üvey babasının politikaya atıldıktan sonra çocuğu olduğunu kimsenin bilmesini istememesi, Milor'un Türkiye'den kaçma sebeplerinden biri. Anne-oğul hikayesinin sonunun mutlu olup olmadığını ise şu sözlerle anlatıyor; "Annem hiçbir zaman mutlu olamadı, çünkü istediği aileyi kuramadı. Bunları anlatmam ne kadar doğru bilemiyorum ama üvey babam, politikaya atıldıktan sonra, annemin bir çocuğunun olduğunun bile bilinmesini istemedi. Beni Mesut Yılmaz’a ‘annemin yeğeni’ olarak takdim etti. Bu da beni çok yaraladı. Belki de yurtdışına kaçma nedenlerimden biri budur."

Annesinin üvey babasına aşkını kabullenen Milor, "Sonuçta annemdi. Ne yapabilirim ki? Ve üvey babama aşıktı, çok aşık. Bir şey yapamıyordu, çaresiz kalıyordu. Hesaplaşamazdım çünkü o hesaplaşma annemi üzerdi, bunalıma sokardı. O yüzden hiçbir zaman tam bir hesaplaşma olamadı. Çocukluğumun en mutlu anları, ping pongda iyi oynayıp kazandığım zamanlar, bir de annemle birlikte yemek yediğimiz zamanlar. Ama tabii şimdi her şey geride kaldı, artık hayatta değil?" sözleriyle anlatıyor.

İŞTE AYŞE ARMAN'IN VEDAT MİLOR İLE YAPTIĞI RÖPORTAJIN TAM METNİ 

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 31 Yorum }
 • giosean giosean 21.11.2011 21:30:19
  her program herkes için değildir arkadaşım. bana göre gurme sana göre saçmalık. her şey kurufasulye pilav gibi yenmiyor malesef. ben nasıl senin seyrettiğini düşündüğüm şeyleri izlemiyorsam sende bunu izleme.
 • Bülent ÖZCAN 21.11.2011 19:08:26
  Sayın Vedat MİLOR, programınızı yakından takip etmekteyim. Yemeklerin yapılış, sunum ve damak tadına hitap etmesinde ki hassasiyetiniz, yemek kültürümün artmasına neden olmuştur. Size şahsım adına teşekkür eder,saygılarımı sunarım.
 • vecdi berker 21.11.2011 18:44:25
  yorumlarınıda tarzınıda sevmiyorum kime neye göre gurme?
 • esat selçuk 21.11.2011 18:15:42
  Inanamiyorum Vedat Bey'e saygim artti acikcasi, ben kendisini bu derecede okumus etmis bilmezdim. Hurmetler...
 • PREZENTABL PERK 21.11.2011 18:03:29
  Vedat bey, HİÇ BİR ZAMAN,,,, Ben GURMEYİM Demedi,,,!!!<br>Bu işi ondan DAHA İYİ Yapabilenler varsa,, NİÇİN,,?? Onun yerinde değilsiniz..???
 • Bayır Aşağı 21.11.2011 18:01:44
  bu akşam ne pişirsem derdine vedat milor ile son verdim hanımlar ...
 
HaberlerAarhusBilet fiyatlarıAntrenmanFabricioFikret OrmanSakatlıkAyhan Akman