« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vedat Bayram

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

Futbol topu istirahate çekilmişken ben de bu geç kalmış yazıyı araya sıkıştırayım istedim. Vedat Bayram, çok sevdiğim bir kardeşim. Uzun yıllar İstanbul'da spor teşkilatının çeşitli kademelerinde görev yaptı. Hafızam beni yanıltmıyorsa, iki seneyi aşan bir zaman diliminde de Gençlik ve Spor İstanbul İl Müdürlüğü'nü yapıyor.

1997 senesini atılım yılı olarak kabul edip, mevcut tesisleri onarıp, özenilir bir hale getirdi. Burada sayamayacağım kadar yeni tesisler açtı. Asli görevi olarak kabul ettiği, ‘‘Türk gençliğinin ruh ve fizik açısından iyi eğitilmiş, sağlıklı bir nesil’’ sloganını okullara taşıdı.

<ı>Her ay bir tesis

Bildiğim kadar, en az 10 okulda cumartesi-pazar spor eğitim çalışmaları yapılıyor. Sporun kaynağa inilmesi planlanmış ve öyle de uygulanıyor. Sevgili Yücel Seçkiner, sevgili Tevfik Sarpkaya hedef gösteriyor, arı gibi çalışmak da bizim Vedat'a düşüyor.

Benim adaş hemen hemen her ay bir tesis açıyor, nezaket gösterip her açılışa davetiye gönderiyor. Daha siftahım yok, gidemedim. Ama mazeretim var. Yakından tanıyanlar bilirler, geceleri gezer, gündüzleri uyurum. Hani bir yerde yarasa gibi yaşarım. Vedat'ın açılışlar hep öğlen saatleri. Büyük bir iştahla bir gece açılışı bekliyorum.

Benim güzel kardeşim, 1998 senesinin ülke genelinde en çalışkan, örnek müdürü seçilmişsin. Emeğinin terinin karşılığını almışsın. Ne mutlu sana, ne mutlu İstanbul'da yaşayan spor insanlarına. Onur yüklü bu ödüle çok layıksın. Seni tebrik ediyorum.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler