BİTLİS HABERLERİ

VEDAŞ, Süphan Dağı eteklerindeki çocuklara kitap hediye etti

DHA
28.03.2017 - 12:30Son Güncelleme :
DHA

Özcan ÇİRİŞ/BİTLİS, (DHA)- BİTLİS’te Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) İl Müdürlüğü ekipleri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Adilcevaz İlçesi'ne bağlı Kışkılı Köyü'ndeki öğrencilere kitap hediye etti.
VEDAŞ Bitlis İl Müdürlüğü yetkilileri, Kütüphane Haftası dolayısıyla Adilcevaz'a 28 kilometre uzaklıkta bulunan, Süphan Dağı eteklerindeki Kışkılı Köyü'ndeki öğrencileri sevindirdi. Halen kar altında olan köye güçlükle ulaşan VEDAŞ İl Müdürü Tahsin Uzunselvi ve beraberindekiler, buradaki okula giden 14 öğrenciye kitap başta olmak üzere çeşitli hediyeler dağıttı. VEDAŞ İl Müdürlüğü olarak Türkerler Holding Yönetim Kurulu üyesi Kazım Türker’in desteği ve sosyal sorumluluk projesi kapsamında köyü ziyaret ettiklerini belirten Tahsin Uzunselvi, şöyle konuştu:
"Okumanın önemini hepimiz biliyoruz. Bölgemizde eğitimin daha iyi seviyeye gelmesi için biz de böyle bir etkinliği, faaliyeti yapma gereği duyduk. Kışkılı Köyü'nde fedakarca çalışma yapan öğretmenimize teşekkür ediyorum. Kütüphaneler Haftası nedeniyle çocuklarımıza kitaplar getirdik. Çocuklarımıza kitap sevgisinin aşılanması çok önemli.   Çocuklarımız bu kitaplarla inşallah çok daha güzel şeyler öğrenip, hayatlarına ileriki aşamalarda tatbik edeceklerdir."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden VEDAŞ, Süphan Dağı eteklerindeki çocuklara kitap hediye etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 12 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça VEDAŞ, Süphan Dağı eteklerindeki çocuklara kitap hediye etti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı