Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Veda zamanı

Bu köşede sizinle havadan-sudan çok önemli konularda sohbet etmenin sonuna gelmiş bulunmaktayım.

Hürriyet Ailesi’ne veda ediyorum. Bu benim bu köşedeki 473’üncü yazım. Seyahat İlavesi’ndeki maceram 26 Haziran 2003’te başladı. Havadan Sudan Temel Fıkraları hariç hiçbir önemsiz konuda yazmadım! Tüm yazılarım havadan sudan çok önemli konular üzerineydi. O kadar önemli yazılar yazdım ki biri 500, diğeri 10, bir diğeri ise 5 bin TL’lik tazminat talebine konu oldu! Yalan yanlış bir şey yazmadığım için açılan davaların hiçbiri aleyhime sonuçlanmadı...

GÖREVİMİ YAPTIM

Sonuç olarak bir akedemisyen olarak “doğayı korumak insanı korumaktır” ilkesiyle insanımıza doğayı tanıtmak ve halkımızı aydınlatmak benim görevim. Herkes bir şekilde havadan-sudan konuşuyor ama genellikle en temel bilgiden yoksun ve bazen de yanlış oluyor. Yani, ülkemizde düşük olan meteorolojik-iklim okur yazarlığını iyileştirmemiz gerekiyor.
Bu nedenle, halkımızı bilgilendirmek ve aydınlatmak için bana bu fırsatı veren gazete yönetiminden, editörününe, okuruna, yani tüm Hürriyet Ailesi’ne çok teşekkür ederim.
Hoşçakalın!
Cumhuriyet Bayramı’nız kutlu olsun!

X