"Erdem Sevgi" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Erdem Sevgi" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Erdem Sevgi

Ve trafik tatili biter

TATİL döneminde kenti terk eden Ankaralılar, trafiği büyük oranda rahatlattı.

Fakat Başkent’e geri dönüş ile birlikte trafik sorunu yeniden Twitter gündemini meşgul etmeye başladı. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki bakım çalışmaları sürerken, İstanbul’dan gelen cıvıltıları gülümseyerek okuyan Ankaralılar, bugünlerde direksiyon başında yoğunluk provası yapıyor. Trafiğin durduğu yerde de sıkıntısını Twitter’a anlatıyor. Tatilden dönen @busraugras cıvıldıyor: “Ankara görüşmeyeli sağlam trafik yapmış.” @burakaktay ise iki büyük kent arasındaki rekabete dikkat çekiyor: “Ankara’da iş çıkışı saatindeki trafik, İstanbul ile yarışır artık!” @FatmaZehraTsn’u birileri yanıltmış olmalı. O da Twitter’dan soruyor: “Hani Ankara’da trafik yoktu?”

Ve trafik tatili biter

Ferrari çilesi

HIZ tutkunlarının büyük meblağlar ödeyerek aldıkları lüks araçlar da Ankara trafiğine katlanmak zorunda. @alkolikkus’un alt geçitte yakaladığı görüntü, hızsever sürücünün Başkent çaresizliğini gösteriyor.

@alkolikkus Mükemmel Ankara trafiği, Ferrari ile Yaris’i yan yana gitmek durumunda bırakır.

@umit_oztosun Ankara ahalisi tatilden döndü. Trafik tekrar berbat hale geldi.
@busraugras Ankara görüşmeyeli sağlam trafik yapmış.
@kemalcandan Bu nasıl trafik? Bu nasıl Ankara? İstediğim yere gidemiyorum.
@mehtapaltinok Ankara Keçiören yönünde araç kullananları Allah korusun. Etraf trafik canavarı dolu. Büyük ihtimalle ehliyetlerini de sınavsız almışlar.
@sevilcskn Ankara, İstanbul’u kıskandı herhalde. Böyle trafik olmazdı. 40 dakikadır 200 metre ilerledi, ilerlemedi trafik. Kendine gel Ankara lütfen.
@burakaktay Ankara’da iş çıkışı saatindeki trafik, İstanbul ile yarışır artık!
@Ozozello Kim demiş “Ankara’da trafik sorunu yok” diye.15 dakikalık yolda 35 dakikadır gitmeye çalışıyoruz.
@FatmaZehraTsn Hani Ankara’da trafik yoktu?

Kızılay-Eryaman 2 saat

KENTİN uzak uydu kenti Eryaman ahalisi uzun süren otobüs yolculuklarından bunalmış. Yola çıkarken hellallik isteyen de var, yolculuğu işkenceye benzeten de... @bluzzerr olayı örnekleyerek açıklığa kavuşturuyor: “Ankara-Eskişehir: 1 saat 15 dakika, Kızılay-Eryaman: 2 saat.” @AErgenoglu ise isyan ediyor: “Hayatım yollarda geçiyor.”

@DlnnDrnn Hakkınızı helal edin. Gideceğim yer Eryaman sonuçta.
@OkanKarabulut35 İşkence dolu Eryaman yolculuğu başlar...
@skruoz Derbi saatini 21.45 olarak belirleyen TFF, en son Eryaman otobüsü kaçta biliyor musun?
@iksub Lütfen Eryaman 6. etaptan Kızılay ve terminale direk EGO otobüsü istiyoruz. Halk otobüsü hem çok az hem de konforsuz ve saygısız!
@busraakutlumus Şu Eryaman otobusleri 10 dakikalık yere yarım saatte dolana dolana gidiyor ya, sinir katsayım tavan yapıyor.
@AErgenoglu Hayatım yollarda geçiyor. Adam mısın Eryaman?
@bluzzerr Ankara-Eskişehir: 1 saat 15 dakika, Kızılay-Eryaman: 2 saat.

X