Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ve Terim imzaladı

Türkiye Futbol Federasyonu Milli Takımlar Sorumlusu Fatih Terim'in sözleşmesini 2012 yılına kadar uzattı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

FUTBOL Federasyonu ile 2010 yılına kadar sözleşmesi bulunan Milli Takımlar Sorumlusu Fatih Terim’in görev süresini maaşına yüzde yüzseksen zam yaparak 2012 yılı sonuna kadar yıllık ücreti 3 milyon 120 bin YTL (aylık 260 bin YTL) ödenmesini kararlaştırdı. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun verdiği yetki doğrultusunda Terim ile nihai görüşmeyi gerçekleştiren başkan Mahmut Özgener, dün tüm şartlar üzerinde anlaşmaya vardı.

 

Özgener, 2010 Dünya Kupası ve 2012 Avrupa Şampiyonası’nda yer almak isteyen A Milli Takımı’nın hedeflere Fatih Terim ile ulaşacağını yönetim olarak düşündüklerini açıkladı. Özgener, "Türkiye Futbol Federasyonu özerk bir kurum olarak kendi gelirlerini elde eden ve futbol ekonomisini büyüterek gelirlerini her geçen gün artıran bir kuruluş olduğunu vurgulamak isterim.

 

Altıncı federasyonuz

 

Özerklikten dolayı devletimizden hiçbir maddi girdi sağlamadığımız gibi düzenli olarak gelir vergisi de ödemekteyiz. Türkiye Futbol Federasyonu, bu çerçevede Fatih Terim’in yeni sözleşmesini düzenlemiştir".

Başkan, Türkiye Futbol Federasyonu’nun sponsorluk girdisini yüzde 250 arttırdığına ve 40 milyon YTL’ye ulaşan sponsorluk gelirleri ile dünyanın en fazla gelir elde eden 6’ncı futbol federasyonu olduklarını belirtti.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz