Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ve soruşturma başlatıldı

Futbol Federasyonu, Hürriyet’e Bursaspor ile Antalyaspor’dan şike teklifi aldığını söyleyen ve bu konuda eski futbolcuları H.İbrahim ile Zlatko’yu suçlayan Cavcav’ın sözleri üzerine harekete geçti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GENÇLERBİRLİĞİ Kulübü Başkanı İlhan Cavcav’ın, HÜRRİYET’e yaptığı şike açıklamaları Türk futbolunun gündemine bomba gibi düştü. Cavcav’ın Bursaspor ve Antalyaspor kulüplerinden şike teklifi aldığını açıklaması, dahası eski futbolcuları Halil İbrahim ve Zlatko’nun bu teklifleri kabul ettiğini söylemesinin yankıları sürüyor.
Kararı açıklayacağız
Dün Türkiye Futbol Federasyonu, bu açıklamalar üzerine soruşturma başlatmaya karar verdi. Federasyonun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav’ın 25 Kasım 2009 tarihinde görsel ve  yazılı basında yer alan açıklamalarında geçen şike iddiaları hakkında, Türkiye  Futbol Federasyonu tarafından soruşturma başlatılmasına karar verilmiştir. Soruşturma tamamlandığında, sonuçları kamuoyu ile paylaşılacaktır” denildi.
Kökü kazınacak  
Bu arada Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak da şikenin ve teşvikin Türk Ceza Kanunu’nda cezasının olmadığını belirterek bu konuda bir düzenleme yapacaklarını söyledi. Özak, ‘’Bu işin kökünü kazımak bizim görevimiz.” dedi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler