ANKARA HABERLERİ

VE SAVAŞ ÇIKTI

Hürriyet Haber
20.07.2012 - 02:41Son Güncelleme :

“Hakan Kutlu diğer çalışanlar gibi kulübüne hizmet etmiş olup karşılığını da hem maddi hem manevi olarak fazlasıyla almıştır.”

Hürriyet Haber

Ankaragücü Yönetimi, geçtiğimiz hafta içinde yaşanan olaylı Hakan kutlu ayrılığını kendi penceresinden yorumlayarak kamuoyuna bir açıklama yaptı. Kutlu’nun sert ifadelerle hedef alındığı sözkonusu açıklamada genç teknik adamın diğer çalışanlar gibi kulübüne hizmet ettiği ve karşılığını da hem maddi hem de manevi olarak fazlasıyla aldığı belirtildi.
Ankaragücü teknik sorumlusu Hakan Kutlu’nun kulüpten ayrılışının Ankara spor gündemini işgal ettiği belirtilen açıklamada, “Oysa Ankaragücü idari, mali ve sportif açıdan zor duruma düşürülmüştür. Yazılı ve görsel basında da yer alması gereken bu acı tablodur. Teknik sorumlu Hakan Kutlu, diğer çalışanlar gibi kulübüne hizmet etmiş olup, karşılığını da hem maddi hem manevi olarak fazlasıyla almıştır. Bugün dahi ‘Ankaragücülü Hakan’ diye anılmakta olup bu anahtar sayesinde bazı kapıları da açabilmektedir” iddialarına yer verildi.

HATIRLI KİŞİLER GÖREVE GETİRDİ

Hakan Kutlu’nun görev yaptığı son dönem için maddi karşılığı olmaksızın çalışacağını önceden beyan ettiği ve “hatırlı bazı kişileri de devreye sokarak” göreve başladığı iddia edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Bu iyi niyetli başlayış, ne yazık ki aynı iyi niyetle sonlanmamıştır. Kaptan, batmakta olan geminin bir deliğini kapatmak yerine, yeni bir delik daha açarak gemisini terk etmiştir. Ne yazık ki gemiyi terk ederken doğruları da konuşmaktan kaçınmıştır.
İşin aslının izahı şöyledir:
1) Hakan Kutlu, Başkan İlyas Sümer 100 bin TL karşılığı mukavelenin feshi konusunda anlaşmıştır.
2) Hakan Kutlu 2 Temmuz 2012 tarihinde, saat 16.00de 50 bin TL’nin acil olarak hesabına yatırılmasını talep etmiş, ancak vaktin geç olması nedeniyle fesih sözleşmesini yetiştiremeyeceğini ileri sürmüştür.
3) Kulüp fesih sözleşmesi olmadan hesaba para yatırmayacağını belirtmiştir.
4) Hakan Kutlu paranın saat 17.00’ye kadar gerekli ve acil olduğunu hatırlı kişilere anlatarak, fesih sözleşmesi konusunda onların kefaletini sağlamış ve bu suretle 50 bin TL Hakan Kutlu’nun hesabına gönderilmiştir.
5) Kulüp, 4 Temmuz 2012 tarihinde 50 bin TL daha Kutlu’nun hesabına havale etmek suretiyle gereğini yerine getirmiştir.
6) Hakan Kutlu vaktin gecikmesi nedeniyle yetiştiremediği fesih sözleşmesini paranın tamamını almasına rağmen yapmamış, dolayısıyla bu konuda kendisine kefil olan hatırlı kişileri de zorda bırakmıştır.
7) Bir liranın dahi önemli olduğu, 20-25 bin TL ödeme yapılmadığı için futbolcuların mukavelelerini feshederek kulüpten ayrıldığı bu zor dönemde, Hakan Kutlu kulüpten 170 bin TL para almıştır.
Kısacası Hakan Kutlu hem kefillerini, hem kulübünü, hem de baba ocağını inkar etmiştir.”

Kutlu’dan anında cevap

Ankaragücü eski Teknik Direktörü, yönetimin açıklamasına, “4. kez yapmayı beceremedikleri Genel Kurulu yapsın ve tranfser yasağını kaldırsınlar” diye cevap verdi.

Ankaragücü ile yollarını ayıran Teknik Direktör Hakan Kutlu, yönetimin kendisini hedef alan açıklamasına anında cevap verdi. Kutlu’nun mevcut yönetimi açık ifadelerle, eski Başkan Cemal Aydın’ı da ima yoluyla hedef aldığı açıklamasında, “Bana açıklama yapanlar, 4. kez yapmayı beceremedikleri Genel Kurulu yapsınlar ve ardından kulübün önünü tıkayan transfer yasağını kaldırsınlar” ifadelerine yer verdi.
Hakan Kutlu’nun A.A. aracılığıyla yaptığı açıklama şöyle:
“Ankaragücü Yönetim Kurulu tarafından sahsıma yapılan açıklamayı şaşkınlık içinde okudum. Ankaragücü Yönetim Kurulu adı altında yapılan açıklamaların kim tarafından nasıl ve nerede yapıldığı, tüm kamuoyu tarafından bilinmektedir. Baştan aşağı yalan ve iftiralarla dolu bu açıklamaya gerekli cevabı en kısa sürede vereceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Takımdan ayrılmamın Ankara kamuoyunu bir kaç gündür meşgul ettiği söylenen açıklamada Ankaragücü’nün bir yıldır tüm Türkiye’ye rezil edildiği, acınacak hale getirildiği maalesef unutulmuştur. Benim takımdan ayrılma şeklimi kamuoyuna acı tablo olarak sunanların, kendilerinin koca bir kulübü bitirme noktasına getirdiklerini unutmuş olmaları ise çok daha vahim bir tablodur. 600 bin TL alacağım varken, 100 bin TL’ye sözleşmemi fesih etmeye hazırken bana yapılanlardan dolayı hukuksal yolu neden tercih ettiğimi de önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağım. Benden önce nasıl eski Başkanlar, yöneticiler, teknik adamlar, futbolcular, TFF ve icra yoluyla alacaklarını nasıl tahsil etmişlerse ben de onlarla aynı yolu seçmiş bulunmaktayım.
Bu hak arama, suç ise benden önce bu yolla Ankaragücü’den alacaklarını tahsil edenlerin tümü suç işlemiştir. Bu açıklamayı yapanlara tek tavsiyem, önce 4. kez yapmayı beceremedikleri Genel Kurulu yapsınlar ve ardından kulübün önünü tıkayan transfer yasağını kaldırsınlar.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde VE SAVAŞ ÇIKTI haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:18
  • Guneş
   06:57
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:11
  • Yatsı
   19:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı