« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ve parayı buldu

Zatürree teşhisiyle hastanede tedavi görmesine rağmen para arayışını sürdüren Galatasaray Başkanı, sonunda amacına ulaştı. Cuma gününe kadar gelmesi beklenen 10 milyon doların 5 milyon doları futbolculara ödenecek.

Bayram AYDIN
SON GÜNCELLEME
G.SARAY’da, futbolcuları isyan noktasına getiren para krizine geçici de olsa bir çözüm bulundu. Kulüp Başkanı Özhan Canaydın, kişisel çabalarıyla yabancı bir bankadan 10 milyon dolar kredi sağladı. Paranın en geç cuma günü G.Saray’ın hesabına yatacağı ifade edildi.

Bu sezon hiç para ödenmeyen futbolcuların geçtiğimiz hafta içinde antrenman boykotu yapması sonrası mali kaynak arayışını hızlandıran Özhan Canaydın, yurt içinden para bulamayınca yurt dışına yöneldi. Zatürree teşhisiyle hastanede yatmasına rağmen telefonla görüşmelerini sürdüren Canaydın, şirketlerinin yıllardır iş yaptığı yabancı bankalardan biriyle anlaşma sağlamayı başardı. Galatasaray Başkanı’nın 10 milyon dolarlık kredi talebine olumlu yanıt veren banka yetkililerinin, birkaç ufak pürüzün giderilmesinin ardından parayı kulübün hesabına yatıracağı belirtildi.

Paranın en geç cuma gününe kadar sarı kırmızılı kulübe ödenmesi bekleniyor. Başkan Özhan Canaydın ve arkadaşları bu paranın 5 milyon dolarlık bölümünü futbolculara ödeyecek. Kalan bölümü ise diğer borçlara aktaracak.

Aylardır para bekleyen futbolcular ise, Süper Lig’de ve Fortis Türkiye Kupası’nda aldıkları başarılı sonuçlarla kendilerinin ne kadar iyi niyetli olduklarını kanıtladıklarını belirterek şunları söyledi:

"Daha önce de ifade ettiğimiz gibi para bizim için ikinci planda. Hafta içinde antrenman boykotu yaptığımız için bizi eleştirenler oldu ama tepkimizi başka türlü nasıl gösterebiliriz? Biz her koşulda işimize sahip çıkıyoruz. Son oynadığımız Gaziantepspor maçında oynadığımız güzel futbol ve aldığımız 6-0’lık galibiyet, ne kadar iyi niyetli ve profesyonel olduğumuzun bir göstergesidir. Biz sezon sonuna kadar işimizi yapmaya gayret edeceğiz."

Bu arada 4 gündür Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nde tedavi gören Özhan Canaydın, dün taburcu oldu. Sağlığına kavuşan Canaydın’ın, birkaç gün evinde dinleneceği bildirildi.

Turgay Vardar jesti

G.Saray’ın Florya Metin Oktay Tesisleri’ndeki basın odasının adı "Turgay Vardar Basın Odası" olarak değişti. Odanın adının değiştirilmesi nedeniyle düzenlenen törene merhum Turgay Vardar’ın eşi Hülya Vardar, teknik heyet ve futbolcular katıldı. Öte yandan sarı kırmızılı takım, D.Bakırspor ile oynayacağı Fortis Türkiye Kupası maçının hazırlıklarına dün sabah yaptığı antrenmanla başladı. Çalışmaya, Kamerun Milli Takımı’ndan dönen Song ve Saidou katılırken, ayak bileği burkulan Aydın çıkmadı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler