« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ve Mario Gomez İstanbul'a geldi

Beşiktaş'ın haftalar süren pazarlıklar sonrası 1 yıllığına kiralık olarak renklerine bağladığı Alman panzeri, özel bir uçakla Atatürk Havalimanı'na indi.

Fotoğraflar: Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME

Alman futbolunun 2000'li yıllarda dünya futboluna sunduğu en önemli golcülerden olan Mario Gomez, İstanbul'a geldi.

Ve Mario Gomez İstanbula geldi

İŞTE GOMEZ'İN İLK AÇIKLAMALARI:
Gomez, İstanbul'a indiği sırada Beşiktaşlı atkıyı boynuna taktı. Uçaktan inen Gomez ilk olarak "Burada olduğum için çok mutluyum. Takıma katılmak için sabırsızlanıyorum. Herkese buradan 'merhaba' demek isterim. Burada olduğum için gerçekten çok mutluyum" açıklamasını yaptı.

Beşiktaş taraftarı hakkında konuşan Gomez "Beşiktaş taraftarını buraya gelmeden biliyordum. Gelmeden Hilbert ile de konuştum, dünyanın en büyük taraftar grubuna sahip olduğumuzu söyledi. Beni karşılamaları ve sevgi gösterileri için teşekkür ederim" dedi.

Ve Mario Gomez İstanbula geldi

MİNİBÜSTE "ÜÇLÜ" ÇEKTİRDİ!
Taraftarların arasında geçerek kendisi için gelen minibüse binen Alman golcü, "Gomez ortaya üçlü çektir Kartal'a" tezahüratı üzerine kapıya geldi. Minibüsün kapısına gelerek taraftarları kırmayan Gomez, "üçlü" çektirerek Türkiye'deki bu gelenekle erken tanışmış oldu.

Ve Mario Gomez İstanbula geldi

"VODAFONE ARENA İÇİN SABIRSIZLANIYORUM"
Vodafone Arena hakkında da konuşan Gomez, "Fiorentina taraftarına haksızlık etmiyim, orada da iyi bir taraftar vardı ama Hilbert'in dediği gibi burada dünyanın en iyi taraftar gurubu var. Vodafone Arena'yı da gördüm inanılmaz bir stat olacak. Orada oynamak için sabırsızlanıyorum" ifadelerini kullandı.

Alman golcü saat 15:25'te siyah-beyazlı taraftarların önüne geldi ve Beşiktaş atkısını açtı. Bu sırada taraftarlar meşalelerle ve tezahüratlarla Gomez'e sevgi gösterilerinde bulundu. Daha sonra dünyaca ünlü yıldız, 'Kartal pençesi' yaparak taraftarları selamladı.

Ve Mario Gomez İstanbula geldi

BİR YIL İÇİN 3.5 MİLYON EURO ALACAK
Beşiktaş, Fiorentina'dan Mario Gomez'in kiralandığını Borsa'ya bildirdi. Gomez'in satın alma opsiyonunun Beşiktaş'ın elinde olduğu öğrenildi. Beşiktaş böylece UEFA ile yaptığı mali disiplin anlaşmasına da uygun hareket etmiş oldu.

Ve Mario Gomez İstanbula geldi

Beşiktaş'ın KAP'a yaptığı açıklama şöyle:

Mario Gomez'in Şirketimize kiralanması konusunda Fiorentina kulübü ile opsiyonlu olarak anlaşmaya varılmıştır.

Mario Gomez'e,
-2015-2016 sezonunda 3.500.000 euro garanti ücreti ödenecektir.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler