« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ve kral gidiyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hakan: Juve'nin teklifini kabul ettiğini yılbaşı gecesi açıkladı

1998’in son saatlerinde Başkan Süren ile bir araya gelen G.Saraylı futbolcu, kulüpten alacağı 500 bin doların dışında 1 milyon dolar daha istedi. Hakan, yeni yılı birlikte karşıladığı yakın arkadaşlarına da, ‘<ı>‘Önümüzdeki günlerde sözleşmeyi imzalayacağım’’ dedi.

<ı>Juventus ile anlaştım

Günlerden beri İtalya'nın ünlü kulübü Juventus'a gidip gitmeyeceği tartışılan Galatasaray'ın golcüsü Hakan Şükür rotasını artık İtalya'ya doğru çevirdi. Yeni yılı yakın arkadaşları ile birlikte karşılayan Şükür, dostlarına ‘‘Ben Juventus ile her konuda anlaştım. Çok kısa bir süre içinde İtalya'ya gidip imza atacağım’’ dedi.

<ı>Çaresi yok, gideceksin

Hakan Şükür, 1998'in son saatleri içinde Galatasaray Başkanı Faruk Süren ile bir araya geldi. Süren görüşmede Hakan'a, ‘‘Juventus çok iyi bir teklif yaptı. Hiç çaresi yok, sen İtalya'ya gideceksin. Eğer burada kalırsan 5 kuruş para alamazsın’’ dedi. Bunun üzerine, bugüne dek 1 milyon 250 bin dolar alan Hakan, Galatasaray'dan alacağı olan 500 bin doların dışında 1 milyon dolar daha istedi.

<ı>Her şey tamam

Başkan Süren görüşmeyi şu sözlerle noktaladı: ‘‘Böyle bir teklif her zaman gelmez. Sen, orada sadece Galatasaray'ı değil, Türk futbolunu temsil edeceksin ve Türk futbolcusunun önünü açacaksın.’’ Hakan, daha sonra yılbaşı kutlaması için buluştuğu yakın arkadaşlarına, ‘‘Herşey tamam. Artık geriye dönüş yok. Önümüzdeki günlerde İtalya'ya gidip, Juventus formasını giyeceğim’’ dedi.

<ı>Kulüplerde sorun yok

Galatasaray'ın kendisini satarak büyük para kazanacağını söyleyen Hakan, bu yüzden daha fazla para istemeye hakkı olduğunu da ifade etti. Golcü futbolcu ile yaptığı toplantının ardından bir açıklama yapan Galatasaray Başkanı Faruk Süren, Juventuslu yöneticilerle sürekli görüştüklerini ve aralarında hiçbir sorun olmadığını belirterek şunları söyledi:

<ı>6 Ocak son gün

‘‘İtalyan yöneticiler, 6 Ocak'a kadar bekleyeceklerini, bu zamana kadar bir gelişme olmazsa başlarının çaresine bakacaklarını söylediler. Şu anda Hakan, Juventus'a gidecek gibi. Ancak sözleşmeyi imzalamadan bu konuda kesin bir şey söyleyemem.’’ Bu arada Hakan’ın babası Sermet Şükür de, oğlunun Juventus'a gitmesini istediğini açıkladı ve ‘‘Bu iş artık çok uzadı. Hakan gidecek artık’’ dedi.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz