« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ve Kazım gözden çıkarıldı

Başkan Aziz Yıldırım, kendilerine gerçekleri söylemeyen Kazım’ı elden çıkartmayı planlıyor. Bunu başaramazsa da ibretlik bir ceza vereceğini söylüyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

COLIN’E VERiLEN 4 MAÇLIK CEZAYA DA iTiRAZ EDiLMEYECEK

Yalan söylüyorsun!

Kazım ve Santos’un cumartesi akşam Beyoğlu’nda eğlendiği iddiasını, Kazım’ın beyanına dayanarak siteden yalanlayan sarı lacivertli yönetim, haber doğru çıkınca zor durumda kaldı.

FENERBAHÇE Spor Kulübü’nün resmi internet organı “fenerbahce.org” bugün bir ilke imza attı ve kendi futbolcusunu yalanladı.

Medyada yer alan haberler konusunda hemen hemen hiçbir kulübün yapmadığı “düzeltmenlik” görevini yapan “fenerbahce.org”, bu kez kendi yaptığı yalanlamayı “düzeltmek” zorunda kaldı.
Kazım ve Santos’un, Kasımpaşa maçının oynandığı akşam yaptığı kaçamağı yalanlayan site, daha sonra Sabah gazetesinin bu haberi fotoğraflarla ispatladığını görünce ters köşeye yattı. /images/100/0x0/55ea8324f018fbb8f884d181
Beyoğlu’ndaki 360 adlı mekanda Andre Santos ile eğlenen ve Sabah gazetesine yakalanan Kazım, kulübün söylediğine göre önce, “Öyle bir şey olmadı” dedi. Sonra Sabah gazetesi bu haberi fotoğraflarıyla birlikte ispatlayınca da Fenerbahçe Kulübü, bugüne dek hiç yapmadığı bir şeyi yapıp, yalanladığı olayın aslında doğru olduğunu aynen şu ifadelerle duyurdu:
Futbolcuya güvendik
“Futbolcumuz Kazım Kazım’la ilgili 29.11.2009 tarihinde resmi internet sitemizden yapmış olduğumuz açıklama oyuncumuzun kendi beyanı üzerine kaleme alınmıştır. Ancak daha sonrasında yapılan araştırmalarda futbolcumuzun cumartesi akşamı bulunduğu mekan ve orada bulunma saatiyle ilgili gerçekleri tam olarak beyan etmediği ortaya çıkmıştır. Bu futbolcumuz ile ilgili gerekli disiplin cezasının uygulanacağını kamuoyuna bildiririz.”
Ancak görünen o ki iş bununla da kalmayacak. Olaya çok sinirlenen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kulüp olarak düştükleri bu durumun faturasını ödetmeye karar verdi. Ve beklendiği üzere de kabak Kazım’a patlayacak. Fenerbahçe şimdi öncelikli olarak Kazım’a verilen 4 maçlık cezaya itiraz etmemeyi planlıyor. Dahası eğer alıcı çıkarsa Kazım’ı bonservisi ile birlikte satmak da bu planların arasında. Eğer Kazım’a alıcı bir kulüp çıkmazsa milli futbolcuya ibretlik bir ceza verilmesi düşünülüyor.
Meğer yalan söylemiş/images/100/0x0/55ea8324f018fbb8f884d183
Kısacası Fenerbahçe’de yalancının mumu 360’a kadar yandı. Bu ülkenin en büyük kulüplerinden biri resmi sitesinde, “Kendi futbolcumuz bize yalan söylemiş” minvalinde bir haber yayınlıyor ve bir gün önce yaptığı düzeltmeyi ikinci gün ikinci kez düzeltiyorsa bu, o ülkedeki profesyonelliğin ne derece “büyük” olduğunu da gösteriyor. Bütün bu yaşananlar bize, “Yalann söylüyorrsunn” repliğiyle bir efsane haline gelen Kanal D’nin “Haneler” dizisinin eşsiz karakteri “Yaban”ı hatırlatıyor. Ne demişti Yaban:“Yalann söylüyorrsunn.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz