Gündem Haberleri

  Ve kar sezonu başladı

  DHA
  16.10.2011 - 11:24 | Son Güncelleme:

  Kış turizminin önemli merkezlerinden olan Uludağ'da gece saatlerinde başlayan kar yağışıyla birlikte beyaza büründü. Abant ve Kartalkaya’ya da mevsimin ilk karı düştü.

  Türkiye'nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da mevsimin ilk karı yağdı. Dün gece başlayan ve Salı gününe kadar aralıklarla devam etmesi beklenen yağışla kar kalınlığı Oteller Bölgesi’nde 10 santimetreye ulaştı.

  Marmara Bölgesi’ni etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava Bursa ve çevresini de etkili oluyor. Tatilcilerin ’Beyaz Cennet’ olarak adlandırdığı Uludağ’da dün gece başlayan kar yağışı devam ediyor. Yağışlarla Oteller Bölgesi’ndeki kar kalındığı 10 santimetreye ulaştı.

  Uludağ Meteoroloji istasyonu yetkilileri, hava sıcaklığının sıfır dereceye düştüğü Uludağ’da kar yağışının Salı gününe kadar aralıklarla devam edeceği bildirildi.

  ULUDAĞ BEYAZA BÜRÜNDÜ / WEB TV

  MEVSİMİN İLK KARI ABANT VE KARTALKAYA'YA YAĞDI / WEB TV 

  SEZONUN İLK KARI DÜŞTÜ / FOTO GALERİ

  ABANT VE KARTALKAYA’YA KAR YAĞDI

  Bolu’da, Abant ve Kartalkaya’ya mevsimin ilk karı düştü. Yeşil alanların beyaza büründüğü Abant’ta tatilciler kar yağışı altında gezintiye çıktı.

  Kent merkezinde dün akşam başlayan yağmur yağışı yüksek kesimlerde yerini kar yağışına bıraktı. Hava sıcaklığının 3 dereceye düştüğü Abant ve Kartalkaya’ya ilk kar düştü. Kartalkaya’da kar kalınlığı 1 santime ulaşırken, Abant’ta ise yeşil alanlar beyaza büründü. Lapa lapa yağan kar Abant’ı muhteşem bir görüntüye kavuştururken, otellerde konaklayan ve günübirlik Abant’a gelen tatilciler kar yağışı altında yürüyüş yaptı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı