« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ve Johansson şampiyon

Sezonun ilk "Grand Slam" turnuvası olan Avustralya Açık'ta, tek erkekler finalinde Rus Marat Safin'i 3-1 yenen İsveçli Thomas Johansson şampiyon oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İsveçli raket, 25. kez katıldığı bir "Grand Slam" turnuvasında kariyerinde ilk kez mutlu sona ulaştı. Zorlu mücadelede Rus Marat safin, servis kırarak başladığı ilk seti, yine servis kırarak bitirdi ve seti 6-3 kazandı.

Marat Safin'in servis atışlarıyla başlanan ikinci setin 3. oyununda rakibinin servisini kıran Johansson, 2-1 öne geçti. Tenis kariyerinde ilk kez bir "Grand Slam" turnuvasında final oynayan 26 yaşındaki İsveçli raket, 2. seti 6-4 kazanarak 1-1'lik eşitliği yakaldı.

Johansson'un 6, Marat Safin'in sadece 1 ace attığı 3. set, 3-3 devam ederken, Marat Safin'in yaptığı çift hata sonrasında Johansson 4-3 öne geçti. Servis kullandığı 10. oyunu alan İsveçli raket, bu seti de yine 6-4'lük sonuçla kazanarak durumu 2-1 yaptı.

4. sette daha rahat bir oyun sergileyen Johansson, ilk oyunda rakibinin servisini kırarak 1-0 öne geçti. Sette durum 2-1 İsveçli raketin lehine devam ederken, bu kez Marat Safin servis kırdı ve 2-2'lik eşitliği sağladı. Oldukça çekişmeli geçen bu sette, attığı kritik ace'lerle puan alan Johansson, 6-6'lık eşitlikte gidilen tiebreak'de rakibine 7-5 üstünlük sağlayarak seti, maçı ve kupayı kazandı.

Tenis kariyerinin ilk şampiyonluğuna uzanan Thomas Johansson, 1 milyon Avustralya dolarının sahibi olurken, Rus Marat safin ise 500 bin Avustralya doları ile yetinecek.

Maç sonrasında oldukça mutlu olduğu gözlenen şampiyon raket, çalıştırıcısına, kendisini destekleyen seyircilere ve Marat Safin'e teşekkür etti.

Marat Safin de Johansson'u bu başarısından dolayı kutlayarak, doğum günümde şampiyon olamadığım için üzgünüm. Çalıştırıcımın emeklerini boşa çıkardığım için kendisinden özür diliyorum" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz