Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ve iş haftaya kaldı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Juventus yetkilileriyle İsviçre'de pazarlık yapan golcü futbolcunun transferinde bir kaç pürüz kaldığı öğrenildi. G.Saray yöneticisi Bülent Tulun, dün İstanbul'a dönen Hakan'ın ön protokol imzaladığını belirtti.

<ı>Bir kaç pürüz

G.Saraylı Hakan Şükür'ün Juventus formasını sırtına geçirmesi yolunda bir kaç pürüz kaldı. İsviçre'de önceki gece İtalyan kulübünün yetkilileriyle pazarlık yapan ve ön anlaşma imzaladığı belirtilen Hakan dün akşam saatlerinde İstanbul'a döndü. Hakan transferini sonuçlandırmak için pazartesi günü Torino'ya gidecek.

<ı>Sıkı pazarlık

İsviçre'de önceki gece saat 04'e kadar süren 7 saatlik görüşmede Hakan'ın yanında G.Saraylı yöneticiler Sinan Kalpakçıoğlu ile Bülent Tulun da vardı. Tulun, dün öğleden sonra İstanbul'a dönerken, Hakan'ın Juventus kulübü ile bir ön protokol imzaladığını söyledi. Juventus yetkilileriyle geçen sıkı pazarlıkta Hakan 4.5 yıl için 9 milyon dolar istedi.

<ı>Protokol imzaladı

G.Saray kulübü de 12 milyon dolar bonservis bedeli biçti. Bonservis bedelini kabul eden İtalyan kulübü, Hakan'a ise 4.5 yıllık sözleşme için 7 milyon dolar verdi. Görüşmelerin çıkmaza girmeye başladığı anda G.Saraylı yöneticiler Kalpakçıoğlu ile Tulun devreye girdi. Bunun üzerine bir kaç pürüz dışında uzlaşmaya varıldı.

<ı>Son söz Pazartesi

İsviçre'nin Lugano kentindeki pazarlıkta prensipte anlaşan taraflar ayrılırken, Hakan İstanbul'a döndü. Ancak transferinin büyük ölçüde gerçekleştiği ve eşyalarını toplamak için İstanbul'a döndüğü belirtilen Hakan son sözünü pazartesi günü Torino'da yapılacak son görüşmede söyleyecek ve imza atacak.

İTALYAN basını:

Hakan Şükür imzaladı

İtalyan basını Hakan Şükür'ün Lugano'da Juventus ile sözleşme imzaladığını, İtalyan kulübünün bu sözleşmeyi yarın (Cuma) İtalyan Futbol Federasyonu'na göndereceğini yazdı. Hakan'ın 13 Ocak'taki Juventus-Bologna İtalya Kupası karşılaşmasında ilk kez forma giyeceği öne sürüldü.
Bunları da Beğenebilirsiniz