Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ve Hakan Şükür konuştu

Kadro dışı bırakılan Galatasaray kaptanı Hakan Şükür, "Lincoln'ün takımdan ayrılmak istediği kısmen doğru" dedi.dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Hakan Şükür: Futbolu bırakmak istiyorum

Hakan idmana çıkmadı, Lincoln salonda çalıştı

Hakan'ın hayat hikayesi için tıklayın


LİG TV'de yayınlanan “Futbol Gündemi” adlı programa telefonla katılan Hakan Şükür, Türkiye'de hep tartışma ve spekülasyon ortamı olduğu için kadro dışı kalmaları konusunda bir sürü şeyin ortaya atıldığını belirterek, “Siteden açıklanmasına ve yöneticilerin sözlerine rağmen bir sürü şey üretildi. Çünkü kimse bu kadar basit bir neden olduğuna inanmadı. Ben dün hocama da söyledim, 'Hocam tamam hatalıyım, ama cezam bu mu olmalıydı? İlk kez kadro dışı kaldım' dedim. Kamp döneminde misafirler için bir kural vardı, ama kızım benim misafirim değildi. Duygusal davrandım. Kızım Zeynep, gerçekten artık Florya'ya gelmek istemiyor. Çocuklar bu duyguları çok fazla yaşıyor. Ben hayatımda ilk kez 11.00'de yattım. Hatta Fenerbahçe maçının ikinci golünü beraber izledik, ama hocamız haklı. Kural kuraldır” dedi.

"ÇOK KIRILDIM"

Kendisinin dünkü antrenmana çıkmadığı şeklindeki haberleri yalanlayan ve idman sırasında teknik direktör Feldkamp ile toplantı yaptığını belirten Hakan Şükür, "Bu arada sorunun içeriğini tartıştık ve sorunu bitirdik, ancak şunu kesin söylemeliyim ki, bu olay beni çok kırdı ve üzdü. Bunu ben yanıma gelen tüm basın mensuplarına da söyledim. Lincoln'un akrabalarının olayı hakkında çok bilgim yok. Ben odamdaydım, ama Lincoln de farklı duygular yaşıyor. İlk kez böyle bir durumla karşı karşıya geldi. Gerçekten zor anlar yaşadı" diye konuştu.

Brezilyalı oyuncu Lincoln'le ilgili olarak, "Gitmek istediği ve benim ikna ettiğim yönündeki iddialar da kısmen doğru" diyen tecrübeli oyuncu, "Hatta 'Sen ne yaparsan ben de onu yapacağım' dedi. Ama beraber geldik takım arkadaşlarımıza destek verdik. Onunla maçı izledik" ifadesini kullandı.

"AHMET AKCAN HABER VERMİŞ"

Florya Metin Oktay Tesisleri'ne kızı ile birlikte giriş yaptığını gören güvenlik görevlisinin durumu antrenör Ahmet Akcan'a bildirdiğini, onun da Feldkamp'a haber verdiğini anlatan Hakan Şükür, “Feldkamp bunun üzerine bu kararı vermiş. Ben maç izliyordum. Kızımın sesini duyunca kalkıp hemen aldım geldim. Kimse beni uyarmadı ve sabah Ahmat Akcan ile Feldkamp kızımı sevdiler, ama ben hocamın haksızlığını tartışmıyorum. Çünkü kural kuraldır. Bu kesinlikle iktidar savaşı değil” şeklinde konuştu.

Galatasaray'ın şu anda takım olarak iyi gittiğini ve bunda kendilerinin de payı olduğunu belirten Hakan Şükür, “Bunu kullanıp bizi yıpratmak istiyorlar. Buna kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Güvenlik görevlilerinin durumuyla ilgili benim bir bilgim yoktu, ama gidip Adnan Sezgin ile onların durumunu da konuşacağız. İnşallah çözeceğiz” dedi.

Kendisinin olayların içine çekilmesinden yakınan yıldız oyuncu, “Ersun hoca zamanında da böyle oldu. Biz bir şekilde tartışmaların içine çekildik. Ersun hoca, taktik yüzünden beni kadroya almadığını söyledi, yine bir sürü sebep ortaya atıldı, ama ben hiçbirinin içinde yer almadım. Ama gene ben suçlu oldum. Ersun hoca onu söyledi ben ne yapabilirim. Hiçbir yorum yapmadım” derken, perşembe günü yapacakları FC Sion karşılaşması için ise, “Zannedersem kuradan sonra bizim favori gösterilmemiz Sion'un avantajı oldu, ama biz çok büyük hedefler koyduk. O yüzden bu turu geçmek zorundayız. Perşembe günü taraftar desteği de yanımızda olacak. Onları mutlu etmek istiyoruz. Turu geçecek sonucu alacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz