Spor Ve dostluk kazandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ve dostluk kazandı

Maç öncesi Isparta ve Afyon'un milletvekilleri, belediye başkanları ile kulüp yöneticileri stadyumda el ele tur attılar.

Ispartaspor ile Afyonspor arasında zirve mücadelesi öncesi konuşulan ‘‘dostluk kazansın’’ dileği, maçtan önce stadyumdaki gövde gösterisi ile gerçekleşti. İki kentin milletvekilleri, belediye başkanları ile Ispartaspor ve Afyonspor kulüp başkanları el ele tutuşarak dostluğu sergiledi. Protokolün bu gösterisi tribünlerden büyük alkış aldı.

Yarış devam ediyor

Isparta Atatürk Stadı'ndaki karşılaşmayı, Afyonspor'u 1-0 yenen evsahibi ekip kazandı ve iki hafta önce kaptırdığı liderlik koltuğunu rakibinden devraldı. Ancak bu maç, iki komşu kentin takımlarının zirvedeki rekabetini bitirmedi. Puanını 56'ya çıkaran lider Ispartaspor ile, 55 puanda kalan Afyonspor arasındaki kızışan şampiyonluk yarışını, son beş maç belirleyecek.

Seneye 2. lig

Ispartaspor Başkanı Atakan Yazgan, ‘‘Büyük avantaj yakaladık. Ancak kaliteli kadrosuna baktığımızda Afyon'un da bizim gibi 2. Lig'e yakışır bir ekip olduğunu gördük. İki takımı da 2. Lig'de görmek en büyük arzumuz’’ dedi. Afyonspor Başkanı Süleyman Arsoy da rekabeti seneye 2. Lig'de sürdürmeyi diledi.

Alkışlanan hareket Maçtan önce Isparta Milletvekili Mustafa Zorlu, Vali Halil İbrahim Daşöz, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Ispartaspor Başkanı Atakan Yazgan, Afyon Milletvekilleri İsmet Atilla, Mehmet Telek, Belediye Başkanı Hayrettin Barut ve Afyonspor Başkanı Süleyman Arsoy, el ele tutuşarak stadta dostluk turu attı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle