« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ve dakika 54, lideriz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

CEZA yayı üzerinden gönderdiği füzeyle galibiyetin müjdesini veren Feti... Kendisinden beklenmeyen davranışla penaltı yaratan Nezir... Sayısız kurtarışların yanı sıra penaltı atışında devleşerek maçın dönmesini sağlayan Kazım... Ve bilardo vuruşunu andıran kafa şutuyla skoru 2-0'a taşıyan Hakan...

İşte dört kader anında maça damgasını vuran dört adamın sahaya yansıttıkları. Play-Off'un ‘‘İki garibanı'' kimliğindeki İzmirspor ve Sarıyer arasındaki mücadele, ağır saha koşullarına rağmen izlenmeye değerdi. Kayseri zaferinden sonra İzmirspor'un kazandığı güven, Play-Off'un beşinci haftasında zirveye göz diken bir hırsa dönüşmüştü. Levent Eriş'in yeni transferleri takıma monte ediş biçimine (ki onlardan bazılarına karşı çıkılmasına rağmen) şapka çıkarmak gerek. Özellikle Feti ve Hakan'a karşı çıkanlar dünkü iki golden sonra mahçup olmuşlardır. Kazım ve Murat'ın ne kadar isabetli olduğu ise ortada.

Eriş'i kutlamak gerek. Çünkü Play-Off koşullarında ‘‘tecrübeli adam'' eksiğini transferde tamamlamak, hiçbirini ‘‘kulübe mahkumu'' yapmadan oyun içinde değerlendirmek hiç de küçümsenecek bir şey değil. Özellikle Hakan'ın gol sevincini kendisine orta yapan arkadaşı Ali'ye teşekkür ederek tamamlaması takım içindeki arkadaşlığın bir göstergesi.

Eriş'in genç yaşına rağmen bu birliği sağlaması, sağlarken de arkasındaki Cemal Dönmez desteğinin yarattığı tablo, İzmirspor'u 1.Lig'e taşıyabilir. Sarıyer'i eze eze yenen bir takımın eksik ve yanlışlarından ahkam kesmeyi başka arkadaşlarıma bırakıyorum. Çünkü mükemmele yakın bir tabloyu eleştirmek benim işim değil. İzmirspor'un maç fazlasıyla da olsa yakaladığı liderlik koltuğu, Play-Off'a ağırlığını koymasının bir göstergesi. Yeter ki bu ivme sürdürülsün.


Bunları da Beğenebilirsiniz