« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ve Arda domuz gribi

İki günlük İtalya tatilinden burun akıntısı, halsizlik ve yüksek ateşle dönen sarı kırmızılı takımın kaptanına yapılan H1N1 testi pozitif çıktı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

KORKULAN oldu ve Arda Turan domuz gribi çıktı. İtalya’da iki günlük tatilden burun akıntısı, halsizlik ve yüksek ateşle dönen G.Saray’ın kaptanına yapılan H1N1 testi pozitif çıktı. İlk günden beri tedbiri elden bırakmayan G.Saray Sağlık Kurulu, testin pozitif çıkması üzerine Arda’nın pazartesi gününe kadar Yeşilköy’deki evinde dinlenmesini kararlaştırdı.

Dikkate aldılar 
Arda’nın önceki gün yükselen ateşi dün normal düzeye indi. Ancak, halsizlik ve burun akıntısı şikayeti devam ediyor. Sarı kırmızılı kulübün doktorları önceki gün Hürriyet’e, “Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın uyarılarını dikkate alarak Arda’nın tedavisini domuz gribine göre yapıyoruz” şeklinde açıklamada bulunmuşlardı.

Görüş yasağı

Dün açıklanan testin pozitif çıkması üzerine Manisaspor maçı kadrosundan çıkarılan kaptan pazartesi gününe kadar evinde dinlenecek. Bu süre boyunca Florya Metin Oktay Tesisleri’ne adımını atmayacak olan 22 yaşındaki futbolcunun pazartesi günü yapılacak muayenesinin ardından çalışmalara ne zaman başlayacağı netlik kazanacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler