« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ve Arda devlerin rüyası oldu

AVRUPA transfer borsasında en önemli gündem maddelerinden biri de Arda Turan’ın yeni takımı. Milli futbolcunun 2011 yılından beri formasını giydiği Atletico Madrid’den ayrılacağını açıklamasından bu yana Avrupa’nın dev kulüpleri yıldız oyuncu ile anlaşmak istiyor. Arda’nın adı Barcelona, Chelsea, Manchester United ve Milan gibi önemli kulüplerle geçerken, bu kulüplerin taraftarları da sosyal medya üzerinden adeta bir Arda Turan yarışına girmiş durumda.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

‘BİZE GELMESİ HAYAL GİBİ’

BİR Milan taraftarı milli futbolcu için “Eğer Arda Milan’a gelirse Serie A’nın en iyi futbolcusu olur. Ama bize gelmesi hala bir hayal gibi...” yazarken bir Chelsea taraftarı ise “Lütfen Chelsea. Arda Turan’ın başka takıma gitmesine izin vermeyin. Lütffeenn” ifadelerini kullandı. Bir Barcelonalı ise “Chelsea almadan onu Barça’ya getirin” talebinde bulundu. Bir Manchester United taraftarı da “Arda Manchester United’ta mı? Tanrım, lütfen” yazdı.

3 BİLİNMEYENLİ TRANSFER DENKLEMİ

ARDA’nın menajeri Ahmet Bulut’un “Arda’nın yeni takım cuma açıklanacak” açıklamasından sonra gözler de milli futbolcunun gidebileceği takımlara çevrildi. Arda eğer İspanya’da kalmayı tercih edip Barcelona’ya imza atarsa 2016 Ocak ayına kadar oynayamayacak. Çünkü Katalanlar’ın bu tarihe kadar transfer yasağı bulunuyor.

G.SARAY’A KİRALANABİLİR

Bu sebeple Arda’nın aralarında G.Saray’ın da olduğu bir takıma kiralanma ihtimali doğacak. Yıldız oyuncu için son anda ortaya çıkan bir diğer ihtimal ise Milan. 3. alternatif ise İngiltere. Arda’nın da “Oynamak istiyorum” dediği Premier League’de olası iki adresi var: Chelsea ve Manchester United. Bu ihtimallerden hangisinin gerçekleşeceği ise yarın Atletico’nun açıklamasıyla netlik kazanacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler