« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ve Alpay'ın bileti kesildi

Alpay Özalan'ın Aston Villa macerası bitti. Türkiye-İngiltere maçında David Beckham'la tartıştığı için Ada'da 'istenmeyen adam' ilan edilen milli futbolcu, kulüp yönetimiyle anlaşarak, sözleşmesini karşılıklı feshetti.

Faruk ZABCI
SON GÜNCELLEME
Yapılan protokolle, Alpay'a sezon sonuna kadar olan tüm alacaklarının ödendiği, bu arada istediği kulübe gitme hakkının verildiği bildirildi.

İngiliz basınında çıkan haberlere göre Alpay'ın gönderilmesi, Kulüp Başkanı Doug Ellis'in çabaları sonucunda gerçekleşti. Bu konuda Teknik Direktör David O'Leary'yi devre dışı bırakıp inisiyatifi ele alan Ellis'in, Alpay'a, ‘‘Seni bundan sonra oynatmayı düşünmüyoruz. Kalırsan hiçbir şekilde forma giyemezsin ve Milli Takım'da oynama şansın da tehlikeye girer’’ dediği bildirildi. Mayıs ayı sonuna kadar sözleşmesi bulunan Alpay'ın ise, o tarihe kadarki alacaklarının ödenmesi şartıyla (yaklaşık 500 bin sterlin) mukavelesini feshetmeyi kabul ettiği belirtildi. İtalya, Fransa ve İngiltere'den teklifler aldığını açıklayan milli futbolcu, Galatasaray'dan herhangi bir öneri gelmediğini söyledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz