« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vazgeçilmez olmak istiyorum

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Bucaspor'un ve Ümit Milli Futbol Takımının kalecisi Ömer Kahveci, gelecekte (A) Milli Futbol Takımının vazgeçilmezleri arasında yer almak istediğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ömer, kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında, 13 yaşında Adana Narlıca Cesurspor'dan Adana Demirspor'a transfer olduğunu, 18 yaşında da Bucaspor'a geldiğini kaydetti.

Bucaspor'u altyapıya önem vermesi, gençlerin önünü açması ve Türk futboluna örnek olmasından dolayı tercih ettiğini, bir yandan kariyerini sürdürürken, bir yandan da üniversite sınavlarına hazırlandığını vurgulayan Ömer Kahveci, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bucaspor'da üst düzey profesyonelliği gördüm. 18 yaşında profesyonellerle aynı havayı solumam öz güvenimi geliştirdi. Teknik direktörümüz Sait Karafırtınalar, hata yapmaktan korkmadan, cesurca ve rahat bir şekilde oynayabilmemi sağlıyor. Bucaspor formasını başarıyla taşımak istiyorum.

Türkiye'de öz güveni dolayısıyla Beşiktaşlı Cenk Gönen'i örnek alıyorum. Avrupa'da ise Julio Cesar'ı beğeniyorum. Ümit Milli Takımı ile katılacağımız Avrupa şampiyonasında en iyi performansı göstermek ve ardından (A) Milli Futbol Takımımızda uzun yıllar vazgeçilmez kaleci olmak istiyorum. Türkiye liglerinde ise 4 büyüklerden birisinde oynayıp, sonrasında Avrupa'da Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek hedeflerim arasında.”

Bunları da Beğenebilirsiniz