« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vay be Gio’ya 6.5 milyon Euro

G.Saray’ın performansını yeterli görmediği ve pahalı diye bonservisini almadığı Dos Santos’a, Portekiz şampiyonu talip oldu. Genç yıldızın kulübü Tottenham’a geri çevrilemeyecek bir para teklif edildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GİOVANNİ Dos Santos yeni sezonda büyük ihtimalle Benfica formasıyla boy gösterecek. Galatasaray’a, Teknik Direktör Frank Rijkaard’ın isteğiyle büyük umutlarla alınan ancak bekleneni veremeyen ve satın alma opsiyonu kullanılmayan Meksikalı yıldız için Portekiz şampiyonu kesenin ağzını açtı.
Sarı kırmızılı yöneticilerin performansını yeterli görmediği ve pahalı diye bonservisini almak istemediği Dos Santos için Benfica, genç yıldızın kulübü Tottenham’a 6.5 milyon Euro teklif etti. Kulübüyle 2013 yılına kadar sözleşmesi bulunan Dos Santos büyük ihtimalle Dünya Kupası sonrası Benfica’ya imza atacak.
Kiralama teklifi geri çevrilmişti
Portekiz basını ve internet siteleri, Benfica’nın 6.5 milyon Euroluk teklifini manşetlere taşıdı. Galatasaray’da oynadığı 16 maçta yalnızca iki asist yapıp gol kaydedemeyen Dos Santos için sarı kırmızılılar, Tottenham’ın kapısını kiralık formülüyle çalmıştı. Galatasaray cephesinin bonservisine para vermek istemediği Dos Santos’un kulübü Tottenham’ın yetkilileri kiralık formülüne ise sıcak bakmamıştı. İngilizler öneriyi kabul etmezken Galatasaray yönetimine, “İsterseniz bonservisini alın. Bunun için masaya oturabiliriz. Fakat bir kez daha Dos Santos’u kiralamayı düşünmüyoruz” yanıtını vermişti.
Adnan Sezgin ise üç gün önce “Dos Santos ile ilgili hiçbir girişimimiz olmayacak” diyerek ayrılık kararı aldıklarını açıklamıştı. G.Saray’da bekleneni veremeyen Meksikalı yıldızın, Benfica’da ne yapacağı ve nasıl bir performans sergileyeceği ise şimdiden merak konusu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler