Dünya Haberleri

DÜNYA

  Vatikan: Mahkeme kararlarına sağlıyız

  Hürriyet Haber
  12 Ocak 2006 - 12:59Son Güncelleme : 12 Ocak 2006 - 12:59

  Basın Sözcüsü Joaquin Navarro-Valls, ''Vatikan, Ağca'nın serbest bırakılma olasılığını ajanslardaki haberler aracılığıyla öğrenmiştir. Vatikan, bu tür hukuki sorunlarda, ilgili mahkemelerin kararlarını saygıyla karşılar'' dedi.

  Kardinal Ersilio Tonini ise suikast girişimi hadisesi sonrasında İkinci Jean Paul'ün, Ağca'yı zaten affetmiş olduğuna dikkat çekerek, ''eğer Papa (İkinci Jean Paul) hayatta olsaydı, bu tür bir haber karşısında adeta bayram ederdi'' dedi.
   
  EMEKLİ YARGIÇ: 'AĞCA ÖLÜM TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA'

  Emekli Yargıç Ferdinando Imposimato, Ağca'nın tahliyesi sonrasında ölüm tehlikesiyle yüzyüze kalacağını söyledi. Imposimato'ya göre bu durum Ağca'nın Papa suikastine ilişkin çok şey bilmesinden kaynaklanıyor.
   
  Bu arada Ağca'ya İtalya'dan koruma önerisi geldi. İtalya, Papa suikastiyle ilgili gerçekleri anlatması halinde Ağca'yı koruyabileceklerini açıkladı.
   
  Ağca, İtalyan La Repubblica gazetesi aracılığı ile yeni Papa 16'ıncı Benedikt'e bir teşekkür mesajı gönderdi. Mehmet Ali Ağca mesajında yeni Papa ile tanışmak istediğini de belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı