Dünya Haberleri

DÜNYA

  Vatikan’ın kovduğu monsenyör: Gay değilim

  Hürriyet Haber
  15 Ekim 2007 - 00:00Son Güncelleme : 15 Ekim 2007 - 12:51

  Roma Katolik Kilisesi’ndeki eşcinsellik sorununu irdeleyen bir televizyon programı için gizli kamerayla çekilmiş görüntülerde, Vatikan’daki bürosunda bir delikanlıya eşcinsel ilişki teklifinde bulunmasından sonra açığa alınan Monsenyör Tommaso Stenico, "Oyuna getirildim, eşcinsel değilim" dedi.

  Vatikan’daki Din Adamları Kurulu’nda daire başkanı olan Stenico, "Sadece araştırma yapıyordum. Aldatıldım. Görüntülendiğimin farkında değildim" dedi. Eşcinsellik sorunuyla mücadele çerçevesinde yaptığı bir psikolojik araştırma için delikanlıya rol icabı ilişki teklifinde bulunduğunu söyleyen Stenico, "O görüntülerde, eşcinselmiş gibi davrandım. Benim yaptığım, hırsızlar arasına sızmak için hırsız rolüne yatmaktan ibaretti" dedi.

  Stenico’nun görüntüleri, geçen pazartesi günü İtalyan La 7 televizyonundaki Exit programında yayınlanmıştı. Stenico, internette tanışıp Aziz Petrus Meydanı’nda buluştuğu genci Vatikan’daki bürosuna götürürken, eşcinsel ilişkinin günah olmadığını, sado-mazo ilişkiden de hoşlandığını söylüyor ve "Sen çok güzel bir çocuksun" diye iltifatlar yağdırıyordu. Delikanlının ilişkiye razı olmaması üzerine de "Sen çok önyargılısın. Şimdi seni geri postalıyorum. Kendini hazır hissettiğinde, beni telefonla arayabilirsin ya da bana kısa mesaj gönderebilirsin" diyordu.                  


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı