Gündem Haberleri

  Vatanseverler’de 3 gözaltı daha

  Soner GÜREL
  06.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Girdap Operasyonu çerçevesinde dün iki kişi Mersin’de bir kişi de Antalya’da gözaltına alınarak Ankara’ya getirildi.

  Polis, Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi (VKGH) yöneticilerine yönelik başlattığı operasyonla ilgili olarak 8 kişinin daha arandığını açıkladı. Polis, VKGH yöneticileri ile askeri kurumların açtığı ihalelerle ilgili görüşmeler yaptığı belirlenen 30’a yakın subay ve astsubay ile asker emeklisinin ismini Genelkurmay Başkanlığı Askeri Savcılığı’na bildirdi. Aynı isimler, soruşturma evrakı ile birlikte Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na da iletti.

  ÇIKTIKLARI GÜN GÖZALTI

  Gözaltına alınan zanlıların VKGB Başkan Yardımcısı Ahmet Cinali ile birlikte ortak hareket ettikleri, Antalya’da bir kişinin zorla kaçırılması, silah zoruyla senet imzalatma suçunu işledikleri iddiasıyla gözaltına alındıkları öne sürüldü. Fatih Koçak, Veli Boz ve Ferhat Şahin, dün sorgulanmak üzere Ankara’ya getirildi. Fatih Koçak ve Veli Boz’un Mersin’de bir işadamını kaçırıp 400 milyarlık senet imzalattığı iddiasıyla hapis yattıkları, tahliye olunca cezaevi kapısında gözaltına alındığı öğrenildi.

  ASKERLERDEN İHALE BİLGİSİ

  Polisin elde ettiği 7 bin sayfalık telefon konuşmalarında, Halit Bozdağ’ın askeri ihaleleri yönlendirdiği belirlendi. Bozdağ’ın, halen görevde olan üst rütbeli subaylarla yaptığı görüşmelerinde, "Şu ihaleyi hangi şirkete verelim. Onlar sakıncalı ihale vermeyelim. Öteki ihaleyi şu şirket alsın" diye konuştuğu belirtildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı